Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Çakmağı Bozuldu

6 Eylül 2017

Puro çakmağı bozuldu çakmağınızın gazı bitmiş olabilir. Bu durumda yapabileceğiniz şey ise çakmağınıza gaz doldurmak olacaktır. Ancak gaz doldurmanın ardından da tekrar ateşleme işlemi gerçekleşmiyorsa da çakmağın gaz bölümüne hava dolmuş olabilir. Önce bu havayı dışına çıkartarak daha sonradan tekrar denemenizi öneririz. Eğer bu yöntem de işe yaramadıysa çakmağınızın kullanılmaz halde olabileceğini de belirtmek isteriz. Puro çakmaklarının puro tutkunları için son derecede önemli olduğu biliniyor. Bu yüzden de tercihlerinizi yaparken daha uzun ömürlü çakmaklar seçmeniz gerekir. Aksi durumlarda ise verdiğiniz paralar boşuna gidebilir. Çakmak tercih edilirken bu konu ile ilgili birçok ürün barındıran yerleri tercih etmelisiniz. Puro çakmağı hakkında hizmet veren yerlerden temin edilmesi daha doğru olacaktır.

Puro Çakmağı Neden Önemli?

Puro çakmağının puro içicileri tarafından oldukça önemli olduğu biliniyor. Bunun başlıca nedeni de puro yakarken normal çakmak ile kullanımının son derecede yanlış olmasıdır. Yani puro çakmağı puro kullanıcılılarının vazgeçilmez bir aksesuarıdır. İyi yerlerden temin edilmeyen çakmaklarda ise puro çakmağı bozuldu gibi şikayetlerde bulunulabiliyor. Bunun önüne geçebilmek için de yapılması gereken doğru yerden yapılan alışverişlerdir. Astronomik rakamlar dökemeden de doğru puro çakmağını elde etmeniz mümkündür. Tüm bunların yanı sıra kibrit ile puro yakmanın daha zahmetli olması da uygun çakmağı puro içicilerinin vazgeçilmezi yapıyor.

Puro Yakarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Doğru malzemelerin var olduğunu var sayalım. Ancak yanlış tutuş ve yanlış hareketler ile puro için keyfini düşürmek de mümkün. Bu nedenden dolayı da puronuzu kestikten sonra puro çakmağınız ile purodan nefes almadan yakmanız gerekir. Ayrıca yakarken de puro ile ateş arasında yaklaşık bir 8 cm mesafe olması da önemlidir. Bir eğim tutturarak ateşe gösterdiğiniz puronuzu bir taraftan da yavaş yavaş döndürmeniz gerekir. Fakat evdeki çakmak bozuk ise de puronuzu kibrit ile yakmanızı öneriyoruz. Bu işlem için de birkaç tane kibrit harcamanız mümkündür. Fakat kibriti yakar yakmak çıkan kokusundan dolayı da hemen puro ile buluşturmanızı da önermiyoruz. Çünkü bu durum tadını değiştirecektir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: