Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Çakmağı Cohiba

Puro içme keyfi oldukça teferruatlı bir iş olarak bilinir. Bunun başlıca nedeni de puro içiminin hiç de kolay olmadığıdır. Fakat genel olarak puro içen inanlar keyiflerine düşkün ve bir şeyi elde etmek için çabalayan ve sabreden insanlardır. Durum böyle olunca da gerçekten puro keyfini sürdürmek isteyen insanların çoğu günümüzde puro çakmağı cohibakullanıyor. Bunun nedeninin puro yakmanın en doğru şekilde gerçekleştirmesinin yanı sıra uzun ömürlü bir kullanım imkanı sunulmasıdır. Bu sayede de puro içicileri hem purolarının tadı bozulmadan keyif yaşayabiliyor hem de uzun ömürlü bir kullanım imkanı kullanıcı ile buluşmuş oluyor.

Hangi Ateş Puro İçin Kullanılır?

Puro yakmak için kullanılabilecek en doğru ateşi sağlayan cohiba çakmak sayesinde puro içiminde bir sıkıntı yaşanmıyor. Fakat normal çakmak ya da mum ateşi gibi ateşler ile puro içimi sağlanırsa eğer puronun kalitesi ne olursa olsun içilen duman tat vermeyecek yani içim tamamen maskelenecektir. Bu nedenden dolayı da yapılması gereken şey bu gibi malzemeler ile puro yakmamaktır. Puro eski zamanlardan bu yana sedir parçaları ile tutuşturuluyor. Bu içimin daha zevkli ve aromalarının daha iyi çıktığı söyleniyor. Fakat şunu söylemek gerekirse günümüz şartlarında sadece Küba’da birkaç mekanda bu yöntem kullanılıyor. Bunun nedeni de teknolojinin sağlamış olduğu imkanlar olarak gösterilebilir. Puro çakmağı cohibaile siz de en doğru ve en iyi ateşi yakalayabilirsiniz. Bunun için edinmeniz gereken başka bir şey yoktur.

Neden Normal Çakmak İle Puro Yakılmaz?

Normal çakmağın ya da gaz sağlayan bir ateşin kokusunu puro tütünü emeceği için bu durum puro içimini olumsuz derecede etkiliyor. Ayrıca puronun doğrudan ateşe tutulmasının da son derecede yanlış olduğunun altını çizmemiz gerekir. Bu yüzden de puro çakmağı ile de puronuzu yakarken dikkatli olmanız gerekir. Sigara gibi nefes çekerek puro yakılmamalı ve ateş ile puro arasına mesafe verilmelidir. Bir eğim sağlanırken de puro yavaşa yavaş döndürülerek eşit miktarlarda yakılmalıdır. Aksi durumlarda ise puro içimi keyifsiz bir hale gelecektir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: