Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Çakmakları Hakkında Her Şey

Purolar, kullanımından, yakılmasına, aksesuarlarının satın alınmasına kadar bir çok sevki içinde barındıran bir tütün ürünüdür. Puro sevdalılarının yapmaktan asla yorulmadıkları bu gibi durumlar onların zaten ayrı bir hobisidir. Puro kültürü başlı başına bir dünyadır. Puro tarihine, puroların kulanım şekillerine, puronun tarih içindeki değişimlerine bakılacak olursa bunun hakkında konunun uzayacağını hatta bir kitap bile yazılabileceğini söyleyebiliriz.

Sigaradan çok farklı olan puro sigara kadar zararlı da değildir. Nitekim Puronun dumanı içine çekilemez, ağzın içinde gezdirilerek aromasının zevkine doyasıya varılır. Ayrıca sigara gibi içinde kullanılan tütün de farklıdır. Puronun tütünü özenle tek tek toplanır. Yapımı oldukça zahmetlidir. Bir tütünün puroda kullanılması için 2 yıllık bir hazırlık aşamasından geçmesi gerekir. Ayrıca puronun farklı yerlerinde farklı özellikte tütün kullanılır. İçinde kullanılan tütün ile dışarısına sarılan tütün birbirinden farklıdır. Sigaraya oranla daha kalındır. Hal böyle olunca yakımı da sigaradan daha güç olmaktadır. Güçlü bir ateş gerektirir. Aksi taktirde puronun çevresine gaz kokusu sinecektir. Sinen bu gaz puronun tadını bozacak ve acımsı bir tadının olmasına neden olacaktır. Hal böyleyken sigaraları yaktığımız çakmaklar ile puro yakmak eziyet olacaktır. Bu nedenle mutlaka puro kullanacaksanız kendinize puro çakmağı edinmelisiniz.

Neden Puro Çakmağı Kullanmak Gerekir?

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi puro yapımında kullanılan tütün kaliteli bir tütündür. İçerisinde katkı maddesi kullanılmaz tamamen organiktir. Bu nedenle de sigara gibi bağımlılık yapmaz. Ayrıca katkı maddesinin kullanılmaması ve dumanının içine çekilmemesinin etkisinde kişiye zarar da vermez. Böle iyi bir tütünü ve iyi bir tadı kim bozmak ister ki? İşte puro kullanıcıları tüm bunları bildiğinden puro çakmağı mutlaka kullanırlar. Çünkü puronuzu sigaraları yaktığımız normal çakmaklarla yakarsanız puronuz geç yanacak ve geç yanarken de bu sırada puronuzun etrafına çakmakta bulunan gazlar sinecektir. Bu gazların sinmesi acı tat verir ve tüm zevkinizi altüst eder.

Puro Çakmağı

Purolarınızı normal çakmakla yakamazsınız.Puro çakmağı olarak kuvvetli alevli çakmaklar en ideal olanlarıdır. Rüzgardan etkilenen bir çakmak olmayan bu tür çakmaklar zevkinize zevk katar doyasıya tadını çıkarmanız için size olanak sağlar.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: