Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Zevki İçin Puro Çakmakları Olmazsa Olmaz

Puro kullanmak toplumumuz içerisinde bir kültür olarak benimsenmiş değildir. Fakat yine de puroya tutkuyla bağlı olmayan yok denilemez. Puro sevdalıları için ayrı bir zevk olan puronun kullanımının da kolay olmadığını söyleyebiliriz. Nitekim puro başlı başına tutku olduğundan kullanıcıları da bu zorluğu zevk olarak görmekte ve içmeye devam etmektedirler. Hal böyle olunca puro kullanan kişilerin puro çakmağını da edinmeleri gerekmektedir. Bunun nedeni puroların içerisinde kullanılan tütünün alkol ile yıkanmasından dolayı yanımı oldukça güçtür. Normal çakmaklarda olan ateşin kuvveti yeterli kalmamakta ve puronuzu yakmamaktadır. Hal böyleyken her puro kullanıcının puro çakmağı edinmeleri de gerekir.

Puro Çakmağı Neden Gereklidir?

Puro çakmağının gerekli olmasında birden fazla neden sayılabilmektedir. Bunlardan biri olan puro kalınlığı belki de en önemli nedenlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kalınlığından dolayı herhangi bir çakmakla yakmanız halinde hemen yanmayacak hatta puronun çevresine gaz kokusunun sinmesine neden olacaktır. Bu durum puro severlerinin pek de hoşuna gitmeyen bir durumdur. Bunun nedeni puronun etrafına sinen gaz kokusunun puronun tadını değiştirmesidir. Tadının değişmesinin yanı sıra acılaşmaya başlayacaktır. Bu hakikaten sizi hoşnut eden bir durum olmayacaktır. Tüm bunların yanı sıra puronun çok çabuk yanması için ateşinin gücü de önemlidir. Güçlü bir ateşte puro çok çabuk yanacak ve oluşan gaz kokusuna engel olacaktır. Siz de bu sayede keyfinizi doyasıya çıkaracaksınız.

Çakmak Çeşitleri

Puro çakmağı çeşitleri oldukça çoktur. Tarzına, kalitesine, tasarımına, rengine, ateş gücüne, Aldığı gaz miktarına göre farklılık gösterir. Puro çakmaklarının turbo jet alevli gibi uzun süre kullanabileceğiniz çeşidi olduğu gibi birkaç kullanıma sahip zarif tasarımlı puro çakmakları da bulunur. Buradan anlaşılacağı gibi puro çakmakları gazının bitmesi halinde dolduruabilir bir özelikle üretilir. Çakmağınızın biten gazı için online alışveriş sitelerinden sipariş verebilmeniz mümkündür. Ayrıca size özel tasarımlarla da hazırlanabilmektedir. Sizin zevkinize ya da anılarınıza uygun puro çakmakları üretilebilmektedir. Yapmanız gereken tek şey çakmağınızın tasarımını yapmanız için sitelerine bakmanız olacaktır.

Unutulmamalıdır ki bu kadar renk ve seçenekleri mevcutken puro kullanıcılarının mutlaka puro çakmağı edinmeleri gerekenler listesinde yer almaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: