Web sitemize hoşgeldiniz.

Zippo Çakmaklarının Başarısının Ardında Yatan Sebepler Nelerdir?

Çakmakta bir dünya markası haline gelmiş olan zippo markası 1932 yılından bu yana aynı çizgide kalitesinden ve de müşteri memnuniyeti anlayışından ödün vermeden bu günlere kadar gelmiştir. Markanın kurucusu Bay Blaisbell zippo çakmaklarını Avusturya çakmaklarından esinlenerek tasarlamıştır. Avusturya çakmakları kolay ateş alan ve rüzgarda dahi kolay sönmeyen bir çakmak olması nedeni ile Blaisbell’in dikkatini çekmiş ve bu durumdan esinlenerek zippo çakmaklarını kurarak üretime başlamıştır.

Zippo çakmakları ilk üretildiği günden bu yana bir çok yenileme ve değişim geçirmiş olduğu halde çakmakların iç aksamı bu güne kadar hiç değişmemiştir. Yani ilk üretilen zippo çakmağı ile bu gün son üretilen çakmağın iç aksamı aynıdır. Bu zippo çakmaklarının çok ilginç özelliklerinden birtanesidir. Üstelik bir diğer ilginç ayrıntı ise zippo çakmakları ilk üretildikleri günden bu yana ömür boyu garantili olarak üretilmektedir. Yani aldığınız ürün ömürboyu garanti kapsamında olduğu için bu güne kadar zippoya tamir masrafı ödeyen kimse olmamıştır demek doğru olacaktır.

Zippo çakmakları bu güne kadar 1500 ün üzerinde film, tiyatro oyunu ve dizide yer almıştır. Bu markan için oldukça önemli bir reklam ve kişiler üzerinde de oldukça pozitif bir bilinirlik oluşturulmasını sağlamıştır. Şuanda çakmak denildiği zaman akla zippo markasının gelmesi bir tesadüf değil azimli ve istikrarlı bir ar ge çalışmasının sonucudur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: