Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Çakmakla Yakılır Mı?

Puro çakmakla yakılır mı? Sorusunun bir tek cevabı bulunuyor. Puro normal çakmak ile yakılmaz. Elbette ki elinize bir puro bir de normal çakmak alarak ikisini buluşturabilir ve bu işlem sonucunda da başarılı olduğunuz sanabilirsiniz. Fakat bu durumda elinize geçen sadece ucu yanan ve aroması mahvolmuş bir puro olacaktır. Bunun için yapılmaması gereken en büyük hata puro yakarken normal çakmak kullanmaktır. Bunun nedeni de purodaki tütünün gazı hemen emerek aromasının maskelenmesidir. Eğer puro keyfini tam anlamı ile yaşayabilmek istiyorsanız puronuzu asla normal çakmak ile yakmamanız gerekiyor. Bunun yanı sıra puronun nasıl yakıldığı da oldukça büyük bir önem taşıyor. Doğru malzeme ile yanlış yakılan purolar da gerçek bir keyif sunamıyor.

Puro Yakılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Puro nasıl yakılır? Konusu oldukça büyük bir önem taşıyor. Bunun nedenin de yanlış yakılan puroların doğru lezzeti verememesidir. Normal çakmak ya da mum ile puro yakılmayacağını tekrardan belirtmek isteriz. Bunun yanı sıra puro için özel olarak geliştirilmiş çakmaklar mevcuttur. Bu çakmaklardan elde ederek puronuzu doğru bir şekilde yakmanız mümkündür. Puro çakmakla yakılır mı? Puro için geliştirilen puro çakmakları ile doğru bir şekilde puronuzu yakabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra evde bir puro çakmağınız yoksa da kibrit ile yakmanız en doğrusu olacaktır.

Puro Hangi Açı İle Yakılmalı?

Puronuzu ister puro çakmağı ile olsun ister de kibrit ile direk olarak ateş ile buluşturur ve yakın mesafeden yakarsanız aynı şekilde kötü bir tat elde etmiş olursunuz. Bu nedenden dolayı ateş ile puro arasında 7 ile 8 cm arasında bir uzaklık olması ve açının da göz kararı 45 derecelik bir açıya sahip olunması gerekir. Daha sonra da puro çakmak işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca puro nefes çekilmeden yavaş yavaş ve döndürülerek yakılması daha doğru olacaktır. Bu şartları sağladıktan sonra da ortaya gerçekten keyif alabileceğiniz bir puro içimi çıkar. Bu sayede de puro keyfini istediğiniz gibi tam anlamı ile yaşamanız mümkündür.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: