Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Çakmak Gazı

Puronuzu yakabilmek için temin ettiğiniz puro çakmaklarının da kullanım ömrü bulunuyor. Ancak onlar da tıpkı diğer normal çakmaklar gibi doldurulabiliyor. Puro çakmak gazı temin ederken de dikkat etmeniz gereken birkaç durum bulunuyor. Bu hususta dikkat edilmesi gereken en önemli şey ise puro çakmaklarının normal çakmak gazı ile doldurulmamasıdır. Bu nedenle de sizlere üzerinden puro çakmak gazı ibaresi olmayan ürünler ile çakmalarınızı doldurmamanızı öneriyoruz. Aksi durumlarda ise çakmağınız doğru çalışmayabilir ya da çakmağınız kullanılmaz bir hale gelebilir. Piyasada yer alan çakmak gazı genel olarak normal çakmaklar için kullanılıyor. Bu nedenden dolayı da alırken özel olarak belirtmek ya da bu hizmeti sağlayan firmalardan bu ihtiyacınızı temin etmeniz son derecede önemlidir.

Puro Nasıl Yakılır?

Puro yakmak tam anlamı ile bir incelik gerektirir. Bilinçsizce yakılan purolar da hiçbir keyif veremeden sadece yoğun bir duman ve kötü bir aroma verir. Bu nedenden dolayı da puroyu yakarken kullanılması gereken en mantıklı ve kolay yönetme puro çakmağıdır. Puro çakmak ile 7 ila 8 cm uzaktan nefes çekilmeden döndüre döndüre yavaş yavaş yakılan purolar tam anlamı ile gerçek anlamda keyif verir. Fakat direk ateşe maruz kalan purolarda ise tütün kömürleşmesinden dolayı iyi bir tat vermeyecektir. Bu nedenden dolayı da puro yakmada kullanılan malzeme kadar doğru yakmak da önemlidir.

Puro Eskiden Nasıl Yakılıyordu?

Puronun tarihinin oldukça eski olduğunu düşünürsek eğer puronun eskiden nasıl yakıldığı da merak konusu oluyor. Puro aslında kibrit ya da sedir ağacı ile de yakılıyor. Ancak sedir ağıcı parçalarını bulmak her zaman mümkün değil. Kibrit kullanırken de bu kibritin uzun olması gerekiyor ve dışarıda ise kibrit kullanımı oldukça zor bir hale geliyor. Çünkü puronun sigara gibi kolay yanması mümkün olmuyor. Bu durumda da en doğru kullanım puro çakmağı oluyor. Çakmağın ömrü tükendiğinde ise de puro çakmak gazı ile kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Bu sayede de istediğiniz her yerde puronuzu doğru bir şekilde yakma imkanınız bulunuyor.

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: