Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Hangi Çakmakla Yakılır?

Puro içmekteki keyfi yaşayan iyi bildiği birkaç hassas nokta vardır. Bu noktalardan bir tanesi de nasıl yakılacağıdır. Uzun süredir puro içicilerinin de iyi bildiği gibi bazı durumlarda puronun tadı değişebiliyor ya da o güzel aromasından ödün verilebiliyor. Bu noktada da önemli olan bir konu ise puro hangi çakmakla yakılır? Bu soruya cevaben herhangi bir çakmak ya da yanan ateş olarak aklınızdan geçiriyorsanız eğer bu herkes tarafından uygulanan büyük bir yanlıştır. Bu nedenle de puronuzu yakarken kullanmanız gereken parçalara yer verdiğiminiz gibi kullanmamanız gereken parçalardan da bahsedeceğiz. Puro yakmak konusunda ince detaylara hakim olabilmek için en önemli şeyin ateşi yakmakta kullandığınız malzeme olduğunu unutmayın.

Puro Tadını Hangi Ateş Değiştirir?

Puro yakarken dikkat edilmesi gereken ilk nokta kullandığınız malzemedir. Puro içerken özellikle ilk kez puro içenlerin yapmış olduğu bir hata da puroyu zippo çakmak ya da normal çakmak ile yakmaktır. Gazlı çakmaklar, mum, ocaktan çıkan ateş puronun tadını bozar. Puro içmek de size istediğiniz o zevki ve keyfi yaşatmaz. Bunun nendi de puro gazı emeceğinden aromasının bastırılacağıdır. Bu sonuca ulaşamamak için sadece duman ve yanan puro elde etmemek için de yukarıda sayılan maddeler ile puronuzu yakmamanızı öneriyoruz. İlk puro deneyiminizi gazlı bir ateş ya da mum ile yaşadıysanız bir daha puro içmek size cazip gelemeyecektir. Peki puro nasıl yakılır?

Puro Nasıl Yakılır?

Puro hangi çakmak ile yakılır? Puro içme keyfini tam anlamı ile yaşamak isteyen purosunu uzun kibrit ya da sedir parçaları ile yakabilir. Fakat bu malzemelerin her yerde taşınanı ve daha pratik olanını arıyorsanız da o zaman size butane çakmaklar kullanmanızı öneriyoruz. Butane çakmaklar ile de puronuzu yakarken dikkat etmeniz gereke puronuzu direk ateşe tutmamalısınız. Direk ateş ile bütünleşen puro tütünü kömürleşecektir. Puronuz ile çakmağınızın arasında biraz mesafe olmalı ve 45 derecelik bir açı ile yakmalısınız. Aynı zamanda eşit yanması için puroyu yavaş yavaş da döndürmeniz gerekir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: