Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Küllükleri İle Tutkunuzu Özgür Bırakın

3 Ekim 2017

Bir puro tutkunu için kullandığı puro küllüğü en önemli aksesuarıdır. Puro küllükleri en karizmatik tamamlayıcı aksesuarlar içinde listelerin ilk sıralarında yer alan dekoratif malzemelerdir.

Puro Küllüğü Çeşitleri

Puro küllükleri üretiminde kullanılan malzemelere göre bir çok çeşit barındırır. Piyasada en çok bulunan ve puro severlerin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap veren örnekleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Ahşap / Metal Puro Küllükleri

Puro küllükleri içinde tasarım açısından en şık görünümü veren bu modeller genellikle ahşap ve metalin belirli oranlar ile kullanılması ile imal edilir. Küllerin ve puro ateşinin temas ettiği kısımlar yanıcı özelliği olmaması sebebi ile metal kullanılarak üretilir. Genellikle titanyum alaşımlı malzemeler tercih edilir.

Ahşap kısımlar ise üst kısımdaki figürlerin ve girinti çıkıntıların olduğu görselliğin ön plana çıktığı yerlerde kullanılır. Kolay işlenebilir özellikte olması sebebi ile son derece şık sonuçlar verir.

  • Kristal Cam Puro Küllükleri

Puro küllüğü çeşitleri içinde en çok tercih edilen türlerden bir tanesi de kristal cam malzeme kullanılarak üretilen puro küllükleridir. Özel yapım kristal camlar ile dayanıklı bir yapıya kavuşan bu küllükler çok sert darbeler ile karşı karşıya gelmediği taktirde uzun yıllar boyunca kullanım imkanı verir.

Oldukça şık bir görünüme sahip olan bu küllükler puro içerken kullanılmadığı zamanlarda da dekoratif malzeme olarak ortamdaki yerini alabilir. Hem evlerde hem de iş yerlerinde tamamlayıcı bir özellik taşıyarak tarzınızı hissettirmenizi sağlar.

Kristal cam puro küllükleri pratik kullanımının yansımalarını temizlik konusunda da hissettiren bir niteliğe sahiptir. Birkaç kez kullandıktan sonra küçük bir nemli bez ile silindiğinde tekrar kullanılabilir hale gelir. Ayrıca uzun süreli kullanımlardan sonra da bulaşık makinesine atılarak ilk günkü görünüme kavuşması sağlanabilir.

Puro küllüklerinin dış yüzeyinde renkli kaplama için elektrostatik boyalar kullanılır. Bu sayede çizilme olasılığı ortadan kalkar. Alt kısımlarında ise kadife bir kumaş ile kaplanan bir kısım bulunur. Konulan bu kaplama kumaş sayesinde ahşap veya cam yüzeylerde de çizilme tehlikesi olmadan kullanılabilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: