Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Küllükleri İle Keyfinizi İkiye Katlayın

Puro tutkunları için kullandıkları aksesuarların için de en önemli yeri puro küllükleri alır. Puro küllükleri hem kullanım açısından sağladığı avantaj hem de görünümündeki şıklık sayesinde vazgeçilmez bir ürün olur.

Puro Küllüğü Çeşitleri

Puro küllükleri hem yapı hem de malzeme bakımından bir çok çeşide ayrılabilir. Öncelikle kullanım açısından iki ana kategori halinde incelemekte fayda vardır.

  • Tekli Puro Küllükleri

Tekli puro küllükleri adından da anlaşılacağı gibi tek bir puronun konulduğu küllük çeşididir. Bu tip ürünler genellikle oval biçimde tasarlanır. Ovalin dairsel kısmında külün biriktiği hazne bulunur. Sap kısmında da puronun konulabildiği bölüm vardır.

  • Çoklu Puro Küllükleri

İkili puro küllükleri iki adet puronun aynı anda konulabildiği bölmelere sahip küllüklerdir. Yuvarlak ya da kare şeklinde olabilirler. Orta kısımda küllerin biriktiği hazne ve karşılıklı kenarlarda da puroların konulduğu bölmeler bulunur.

Dörtlü puro küllükleri ise klasik küllük görünümündedir. Yapı itibari ile en büyük ölçülere bu küllüklerde rastlanır. Karşılıklı olarak puroların konulduğu dört adet kenar ve orta kısımda yine külün biriktiği hazne bulunur.

Kristal Cam Puro Küllükleri

Puro küllüğü çeşitleri içinde cam malzemeler kullanılarak üretilen kristal cam puro küllükleri hem kullanışlı hem de şık görünümlüdür.

Farklı renklerde de üretilebilen bu tip küllüklerde desenlere ve puro üreticilerinin amblemlerine de rastlanabilir.

Kristal cam puro küllükleri kolay temizlenebilme özelliği ile de tercih sebebidir. Küçük nemli bir bez yardımı ile ilk günkü parlaklığı sağlamak mümkündür. Uzun süreli kullanımlardan sonra da bulaşık makinesinde yıkanarak üzerindeki tütün lekeleri çıkarılabilir.

Ahşap & Metal Puro Küllükleri

Dekoratif anlamda en şık duran ürünler bu kategoriden çıkmaktadır. Modern çizgileri ile donatılmış tasarımları sayesinde hem evlerde hem iş yerlerinde rahatça dekorasyon tamamlayıcısı olarak işlev gösterebilirler.

Bütün puro küllüklerinde bulunan ortak özelliklerden birisi üzerindeki boyalarda elektrostatik özelliklerden yararlanılmasıdır. Bu sayede dış yüzeyin çizilmesi önlenir. Alt tarafta ise konulduğu yüzeyin çizilmesini önleyen kadife kaplama kumaşlar kullanılır. Ahşap veya cam masalarda da kullanım imkanı verir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: