Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Çakmakları ile Nasıl Puro Yakılır?

Puro çakmakları puro içmek için purodan sonra gerekli olan ilk malzemedir. Eğer bir adet puronu ve puro çakmağınız var ise keyifli bir şekilde puronuzu içebilir daha sonra da diğer aksesuarları yavaş yavaş edinebilirsiniz.

Puro ateş ile direk buluştuğunda içindeki tütün tutuşup yanacağı için iyi bir lezzet vermez. Sıradan ve zippo çakmaklardaki gaz ve benzin kokları puronun içimini direk olarak etkilediği için puro yakmakta kullanılmaz. Bu nedenlerden dolayı da puronuzu eğer ilk kez yakacaksanız da sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazıyı incelemelisiniz.

Puro Yakılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Puro içiminizin keyfine tam manası ile varabilmek için ilk etapta puro kesicileri ile puronuzu kesmelisiniz. Daha sonra da puro çakmakları ile puronuzu yakmanız gerekir. Yakarken de puronuzu direk olarak ateşe tutmamalı ve biraz eğik bir konum ile puronuz ile ateşi buluşturmalısınız.

Puronuzu yakarken ateşi hareket ettirmek yerine de yavaş yavaş puronuzu döndürürseniz de sizin için oldukça iyi olacaktır. Hem bu şekilde daha kolay olacağından hem de daha sağlıklı bir sonuç elde edeceğinizden dolayı sizler için bunu tavsiye ederiz.

Puro yakarken özellikle de geniş çaplı bir puroya sahipseniz yavaş yavaş yakmanız daha iyi olacaktır. Ateşin eşit dağılması ise puro yakarken dikkate alınması gereken bir konudur.

Puro Nasıl Yakılmaz?

Puro delici, puro kesicisi, puro küllükleri olan bir puro sever için değilse de puro içmeye yeni başlayan kişiler için birkaç tavsiyemiz purolarını yanlış bir ateşle ve birden yakmamalarıdır. Ateş seçiminin de oldukça önemli olduğunu da bir kez daha belirtmek isteriz.

Puro yakarken normal çakmak ya da mum ateşi gibi ateşlerin kullanılması doğru olmaz. Mumun tadı ya da normal çakmaktaki gaz kokusunu direk olarak puroya sineceğinden dolayı tüm puro zevkinizi mahvedecektir.

Eski zamanlardan beri kullanılan puro günümüzde de bir çok kişi tarafından kullanılıyor. Siz de puro kullanan yakınlarınıza puro küllükleri ya da puro ile alakalı aksesuarlar hediye edebilir ve onları da sevindirebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: