Web sitemize hoşgeldiniz.

Karizmatik Aksesuarlarda Bugün: Puro Çakmakları

Puro çakmakları şık ve ağır duruşları ile kullanan kişilere oldukça havalı bir görünüm kazandıran objelerin başında geliyor. Bir puro tutkununun tarzını tamamlamak için başvuracağı bir numaralı aksesuar olarak puro çakmakları örnek gösterilebilir.

Görünün itibari ile zaten tartışılmaz bir başarıya sahip olan puro çakmaklarının kullanım açısından da bir çok avantajı vardır. Puro çakmaklarının sıradan çakmaklara göre ne gibi farklılıklar taşıdığını şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Hacim Genişliği

Purolar diğer tütün ürünlerine göre daha kalın ve sıkı bir yapıya sahip oldukları için yanmaları da biraz zor olabilir. Bu esnada da oldukça gaz harcanır. Puro çakmakları sahip oldukları geniş iç hacimleri sayesinde sürekli gaz doldurmaya gerek kalmadan uzun süre kullanım imkanı verir.

  • Büyük Boyutlar

Puro çakmaklarının özellikleri arasında standart çakmaklara göre ayırt edici olanların başında boyutlarının farklı olması örnek gösterilebilir. Puro çakmaklarının boyutları geniş iç hacimleri sebebi ile büyük olarak tasarlanır. Ayrıca puronun yapısındaki büyüklük ile de görsel bir uyum yakalaması açısından büyük olarak dizayn edilirler.

  • Izgaralı Sistem

Sıradan çakmakların bazılarında da görebildiğimiz ızgara sitemi puro çakmaklarında daha gelişmiş bir yapıdadır. Burada ateşlenen yakıt ızgara üzerinden her tarafa eşit şekilde dağıtılır. Belli bir uzaklıktan da yakma imkanı veren bu ızgara sitemi puro çakmaklarının ayırt edici özellikleri içinde en belirgin olanları arasında yer alır. Uzaktan bakıldığında çeşitli renkler açığa çıkararak dikkat çekici bir görünüm ortaya koyan bu ızgara sistemli çakmaklar oksijen kaynaklarına benzer şekilde görünüm verir.

  • Ateş Gücü

Puro yakmak için kullanılan çakmaklar yapı olarak gösterdikleri büyüklüğü ateşleme kapasitesinde de gösterirler. Çünkü puro yakmak için güçlü bir ateş gerekir. Puronun kalınlığı ve sıkı yapısı ancak belirli seviyenin üzerindeki bir ateşin devamlı olarak temas etmesi ile tutuşan bir yapıya sahiptir. Sıradan çakmaklar kullanılarak yakılan bir puronun her tarafı eşit şekilde yanmayacağı için kötü sonuçlar doğurabilir. Ayrıca sıradan çakmaklar kullanılarak yakılan purolar ile uğraşarak hem zaman kaybedersiniz hem de puro ziyan olur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: