Web sitemize hoşgeldiniz.

Stilinizi Puro Çakmakları İle Tamamlayın

Puro çakmakları hem yapı hem de kullanım itibari ile diğer çakmaklardan ayrılan özelliklere sahiptir. Purolar için özel üretilen bu çakmaklar tutuşması daha zahmetli olan puroların yoğun ateşe maruz kalarak yanmasını sağlar. Bu nedenle daha güçlü bir ateşleme mekanizmasına sahiptirler.

Puro Çakmaklarının Özellikleri

Puro çakmaklarını diğer çakmaklardan ayıran ve puro için uygu hale getiren nitelikleri şu şekilde sıralamak mümkündür.

  • Boyut Farkı

Puro çakmaklarının boyutları diğer çakmaklara nazaran daha büyüktür. Bunun birkaç farklı sebebi vardır. Öncelikle yalnızca puro yakmak için üretildiklerinden dolayı puro ile fiziksel bir uyum yakalama amacındadırlar. Purolar da boyut olarak diğer tütün ürünlerine nazaran daha geniş ve iri yapılı ürünlerdir. Bu yüzden puro çakmakları purolar ile daha uyumlu bir görünüm verirler.

  • İç Hacim Genişliği

Puro çakmakları diğer çakmaklara nazaran daha geniş bir yakıt kapasitesine sahiptir. Bu oran fiziksel farklılıklar ile de paralel ilerleyen bir grafik gösterir. Çünkü puroyu yakmak için normal bir çakmağın ateşleme süresinden daha uzun bir zaman gerekir. Bu zaman içinde de normal çakmakların tükettiğinden daha fazla yakıt tüketilir. Puro çakmakları eğer normal çakmaklar kadar gaz alsaydı çok sık doldurmak gerekirdi. Bu yüzden daha geniş hacimli olarak üretilirler.

  • Ateşleme Kapasitesi

Puro yakmak için daha uzun süreli ve geniş bir etki alanına sahip ateşleme gerektiğinden bahsetmiştik. Bu yüzden puro çakmaklarının ateşleme mekanizması özel olarak tasarlanmıştır. Tek seferde alevlenen yakıt uzun süreli olarak yanar. Puronun uç kısmı tutuşuncaya kadar da yanmaya devam eder bu sayede geç tutuşan puroyu ateşlemek daha kolay olur.

  • Izgara Sistemi

Puro yakmak için kullanılan çakmaklar ızgara sitemi ile diğer çakmaklardan ayrılırlar. Yapı olarak manyetolu çakmaklar ile aynı çalışma prensibine sahip olmalarına rağmen çıkan ateşi özel tasarım ızgaralar üzerinden yansıttıkları için çok fazla ısı ve alev üretirler. Görünümü oksijen kaynaklarına benzeyen bu sistemler yandıkları zaman mavi ve mor karışımı bir renge bürünürler. Cilde temas ettiğinde ciddi yanıklara sebep olabilirler.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: