Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipoların Çakmak Çeşitleri

Özel ürün kullanım aşamasında oldukça özel bir yeri bulunan pipoyla birlikte artık siz de çok daha rahat bir şekilde tütün tüketebilirsiniz. Pipo çeşitleri ülkemizde genellikle üç farklı şekilde ilgi görebiliyor. Bazılarında tamamen saf bir madde kullanılası yerine, metal veya lüle taşı eklentiler de bulunabiliyor. Bu nedenle aslına bakıldığında şekil oluşturulabilmesi ve gösteriş açısından önem teşkil edebilmesi için önemli olan pipoların da uzun vadeli bir şekilde kullanılabilmesi isteniyor. İçerisinde bulunulan zaman diliminde hiçbir problemle karşı karşıya kalınmadan da özel çakmak gazları ile dolan çakmaklar, kullanıcılarına dibini yakmadan tütün içme hakkı tanıyor.

Pipoya Özel Çakmak Nasıl Olur?

Bir piponun içerisine koyulan tütünün yakılmasıyla ilgili süreçte eğer pipoya zarar veriliyorsa, bu süreçte herhangi bir şekilde problemin ortaya çıkmaması gerekecektir. Eğer sorun yaşanıyorsa ve direkt olarak dikey ateş vermeyen çakmak kullanılırsa da tütünün yakım aşamasında yanlış bir şekilde ateş verilebilir. Tam olarak ortasına verilmesi ve sonrasında da pipo kaşıkları aracılığıyla düzeltilmesi gereken kor doğru dağıtılarak da uzun süreli içime imkan tanıyabilir.

Piponun Dibi Yanarsa Ne Olur?

Dibinin yanması halinde tadının değişebileceğinden söz edilen pek çok pipo türü bulunuyor fakat bazılarının da nem dengesini bozuyor olması nedeniyle yanmaması gerektiği belirtiliyor. Özellikle de lüle taşı nem oranını tam olarak sağlayan bir madde olarak görüldüğü için pipo olarak kullanılmasına karar verilen en özel madenlerden bir tanesidir. Pipo filtreleri sayesinde her türlü maddeden yapılan piponun kullanım aşamasında gereken adımlar atılabiliyor. Bu işle uzun yıllar boyunca uğraşmış olan kişiler, metal olanlar yerine lüle taşı veya ahşap olanları kullanmaktan daha fazla keyif alıyorlar. İki maddenin de içerisinde tütün unutulması veya iyi bir şekilde karıştırılamaması halinde sorun oluşturması ve dibinin yanması ihtimaller dahilindedir. Pipo temizleme çubukları aracılığıyla tüm işlemlerinizi sürdürebilir, çok yüksek zararlı maddeye sahip olan tütünleri de filtreyle süzdükten sonra piponuzu da temizleyebilirsiniz. Yandığı taktirde ise, damarlar oluşarak aralarına tadı sızacak ve farklı içimlerdeki kor dibe indikçe sirkülasyon oluşarak tadın karışmasına neden olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: