Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Çakmakları ve Özellikleri

Pipo çakmakları, tütünün tadını bozmamak adına özel olarak geliştirilmiş olan ürünlerdir. Pek çok farklı çeşidi ve tasarımına da rastlamak mümkündür. Pipo çakmaları da pipo keyfini süren herkesin en önemli ihtiyacıdır.

Pipo içmek ise öyle herkesin becerebileceği bir işlem değildir. Uğraş ve titizlik gerektiren pipo içimine sigara yakar gibi sahip olmanız da mümkün değildir. Üretilen sigaralarının içindeki bir çok zararlı maddelerden uzak durmak isteyen bir çok kişi pipo içmeye yöneliyor.

Pipo içerisine siz de istediğiniz gibi tütünleri koyabilir ve damak zevkinize göre de bu durumu ayarlayabilirsiniz. İstediğiniz kalitedeki ve yoğunluktaki tütünleri de kullanabilirsiniz.

Pipo Nasıl Doldurulur?

Pipo içerken iyi bir haz almak istiyorsanız eğer iyi bir tütün tercih etmelisiniz. Pipo filtreleri tütünleri ise haznenin her tarafına eşit bir şekilde dağıtılması da oldukça çok önemlidir. Pipo içerken keyifli bir içim elde etmek için bu duruma oldukça çok dikkat etmesiniz.

Haznenin içerisine doldurmuş olduğunuz tütün miktarının da önemi büyüktür. Çok fazla bir şekilde doldurursanız eğer piponun ağız kısmını da yakarken tutuşturabilirsiniz. Pipo haznesine tütün koyarken asla hazneyi geçmemeniz gereklidir.

Pipo Yakarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Pipo yakarken de dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Pipo çakmakları ile yakmak hem tat açısından hem de kolaylık açısından oldukça çok önemlidir. Tütün içinde gaz kokusu sinmesini istemiyorsanız eğer yapmanız gereken şey ise pipo içerken pipo çakmağı kullanmak olmalıdır. Aksi durumlarda ise gaz kokusu tütüne siner. Bu durumda da keyifli bir tütün içmiş olamazsınız.

Kibrit kullanarak da piponun tadı bozulmadan yakılabilir. Fakat bu durumun da pratik olamadığını belirtmek gerekir. Yakmak için de yapılması gereken bazı hareketler vardır.

Ateş pipo haznesinin üzerinde dairesel hareketler ile dolaşmalıdır. Bu durumda da tütünün tamamının tutuşmasına neden olabilirsiniz. Yaktıktan hemen sonra da hafif nefesler ile duman çekebilirsiniz.

Pipo kaşıkları ile de ateşin üzerine bastırabilir bu sayede de ateşin alt katmanlar ile buluşmasını sağlayabilirsiniz. Siz de bu ürünlerden edinip pipo keyfi yaşayabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: