Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Çakmakları Nasıl Seçilir?

Çoğu insanın Temel Reis karakterinden aklında kalan ve bugün hâlâ kullanılan ürünlerden biri olan pipolar, pipo çakmakları ile birlikte kullanıldıkları sigara ya da purodan daha farklı bir tat vermektedir. Dikkat çekici olan pipolar diğer ürünlere göre değişik bir şekilde tüketildikleri için çakmakları da diğerlerine göre farklı olabilmektedir. Pipo doldurulabilen bir araç olduğu için ateşin de kase gibi olan bölümden içeri koyulan tütün benzeri malzemeler ile temas etmesi gerekmektedir. Bundan dolayı pipo içicilerinin büyük çoğunluğu pipo çakmağı seçme konusunda merak içinde olabilmektedirler. Pipo filtreleri gibi pipo çakmaları da seçmek gerçekten güçtür. Pipo çakmaklarınızı kaliteli markalardan ve piponuza uygun bir şekilde seçmeniz gerekmektedir.

Pipo Çakmaklarının Yapısı Önemlidir?

Pipo çakmaklarının öteki çakmaklar gibi dikey bir şekilde ateşleme sistemi yoktur. Bundan olayı da piponun içine gitmesi gereken ateş norma çakmaktaki gibi dikey değil, çakmağın yan bölümünden çıkar. Buradan çıkan ateş pipoyu tutuşturacaktır. Pipo çakmağında mümkün olduğunca dikey şekilde olmayan çakmak modellerinden seçmeye dikkat edin. Pipo çakmağınızı piponuzun büyüklüğüne göre seçmeye özen gösterin. Çünkü her pipo çakmağı her pipo için yeterli olmayabilmektedir. Pipo çakmağınızı kullanırken piponuza zarar vermemesi gerektiği konusunda dikkatli olun. Pipo çakmağınızı seçerken almadan önce piponuzu yakmayı deneyin. Çakmaktan çıkan ateş piponuza zarar verdiyse eğer o çakmağı almayın. Pipo çakmakları gibi pipo sehpaları konusunda da dikkatli olmaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Pipo Çakmaklarının Markası Önemlidir

Pipo çakmaklarının yüzlerce markası bulunmaktadır. Dolayısıyla bu markalar arasından hangisini alacağınız konusunda çeşitli kararsızlıklar yaşamanız çok doğaldır. Ayrıca hangi piponun hangi çakmakla daha uyumlu olacağı konusunda da kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Pipo çakmaklarını tercih etmeden önce çeşitli internet sitelerinde bu konuda yapılan kullanıcı yorumlarını okuyarak bilgi edinebilmeniz mümkün olabilmektedir. Hangi kullanıcıların neler yazdığını ve pipo markaları hakkında neler söylediklerini okuyarak çeşitli bilgiler edinebilirsiniz. Pipo çakmakları en az pipo kaşıkları seçimi kadar önemli konulardan biridir. Marka araştırmasında bütçenize uygun gelecek ve istediğiniz özellikleri bulunan pipo çakmaklarına yönelmenizde fayda vardır. Ancak adı sanı duyulmayan markalardan ve çok ucuza satılan pipo çakmaklarından da uzak durmaya gayret gösterin.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: