Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Sehpaları Alacaklara Tavsiyeler

1 Kasım 2017

Pipo daha çok keyif ve zevk almak maksadıyla içilen tütünlerden biridir ve pipo içicileri bazen pipo sehpalarına ihtiyaç duyabilmektedirler. Pipo içiciler keyif için içseler bile pipo aksesuarlarına dikkat etmektedirler. Pipo aksesuarlarından en çok tercih edileni ise pipo sehpasıdır. Pipo sehpası alırken pipo içicilerin bazı noktalara dikkat etmektedirler. Sehpa denilince akla üzerinde bir şeyler konulan genelde tahtadan yapılmış ürünler gelmektedir. Pipo sehpaları da üzerine pipoları asmak maksadıyla kullanılmaktadır. Bunun yanında pipo kaşıkları gibi farklı araçlar da kullanılabilmektedir.

Pipo Sehpalarının Özellikleri

  • Pipo sehpalarının en belirgin özelliğinden biri üzerinde pipoları koyacak bölmelerin yer almasıdır.
  • Pipo sehpasının üstünde pipoların konulduğu bölümlerde pipo başlığını koyabilecek yerlerinde de olması gerekmektedir. Eğer pipo başlıklarını koyacak yer yoksa o pipo sehpasının kaliteli olmadığını anlayabilirsiniz.
  • Kaliteli olmasını belli eden bir diğer özellik de, tütünü koymak için kavanoz şeklinde ahşap bir kutu olmasıdır. Bu kavanoz ahşap olmadığı takdirde kavanoza konulan tütünler nemlenecek ve rutubet olacaktır. Bu nedenle tütünlerinizin nemlenmemesi için kavanozlarının ahşap olması gerekmektedir.
  • Pipo sehpaları elinizde bulunan pipo sayılarına göre farklılıklar gösterebilmektedir. Kaç adet piponuz varsa elinizdeki sayıya uygun bir pipo masası alabilirsiniz.

Tavsiyeler

Kaliteli bir pipo sehpası almak isteyenler öncelikle sehpanın hangi maddeden üretildiğine dikkat etmek zorundadır. Pipo çeşitleri ve aksesuarlarında kaliteli ürünler genelde gül ağacından üretilmektedir. Gül ağacından yapılan pipo sehpaları nemi ve rutubeti önleyecektir. Gül ağacından yapılan pipo sehpaları aynı zamanda uzun yıllar kullanılabilme özelliğine sahiptir. Kaliteli bir pipo sehpası alacaksanız gül ağacından yapılmış olanları tercih etmenizde yarar var. Kaliteli olmasının nedenlerinden biri gül ağacının yumuşak olmasıdır. Yumuşak olduğundan dolayı üzerine konulan pipoları da koruyacaktır.

Pipo sehpaları sanıldığı kadar çok pahalı olmamaktadır. İsteyenler özel olarak istediği tasarımlarda da pipo sehpaları sipariş verebilmektedirler. Pipo sayısına göre üretilebilen pipo sehpaları sayesinde piponuzu korumanız ve uzun yıllar muhafaza edebilmeniz mümkündür. Pipo sehpaları dışında pipo kaşıkları gibi farklı pipo ürünleri de pipo içicileri tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: