Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Sehpaları Ne İşe Yarar?

2 Kasım 2017

Pipo sehpalarına konulan pipolar tütün haznesinin olduğu bir tür tütün içme aracıdır. Farklı pipolarla tütünlerden farklı zevkler alabilirsiniz. Tütününüze göre de farklı damak tadları alabilmeniz mümkündür. Tütün aşamalı bir şekilde doldurulduktan sonra yakılır. Ancak pipo kibriti ya da pipo çakmakları kullanmak bu konuda oldukça önemlidir çünkü pipo çakmakları ya da kibritleri piponun ‘cake’ adı verilen tabakasını ve tütünün kendi tadını bozmaması için esans koyulmadan üretilmektedir. Bu nedenle pipo aksesuarları çok fazla çeşitte ve çok fazla sayıdadır. Pipolarınızı yakmak için pipo çakmağı veya kibriti, temizlemeniz için pipo temizleme çubukları, pipo filtreleri gibi farklı pipo kullanım araçlarını kullanabilirsiniz.

Pipolar Uzun Süre Nasıl Korunabilir?

Çok hassas bir tütün içme aleti olan pipolara çok hassas davranılması gerekmektedir. Öteki tütün ürünleri gibi bir kenara koyarak korumak piponuza ciddi şekilde zararlar verebilmektedir. Bu nedenle piponun korunabilmesi için pipo sehpaları üretilmiştir. Pipo sehpaları, aslında en önemli pipo aksesuarları arasın yer almaktadır, çünkü piponun genelde sabit bir şekilde kırılmadan, çatlamadan ve ‘cake’ tabasının bozulmadan korunabilmesi için pipo sehpaları oldukça gereklidir. ‘Cake’ tabakası pipo içimiyle birlikte zamanla meydana gelen ve her pipo içiminde daha çok keyif veren bir tabakanın adıdır. Aynı zamanda pipo sehpaları çok hassas ve el yapımı olan piponunuzun kırılmadan korunabilmesini sağlamaktadır. Bu sayede hem piponunuzun ömrü uzar, hem de pipolarınızı uzun süre güveni şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Pipo Sehpalarının Fiyatları

Pipo sehpaları, en önemli aksesuarlar arasında yer almaktadır. Çünkü kullandığımız pipolar çok hassas bir araçtır ve dikkatli bir şekilde muhafaza edilmediği takdirde ciddi şekilde zarar görebilmektedirler. Bu nedenle pipo içen insanların çoğu pipo sehpalarına ihtiyaç duymaktadırlar. Pipo sehpaları da tıpkı pipolar gibi el yapımı malzemelerdir ve ahşaptan yapılmaktadırlar. El yapımı oldukları için doğal olarak fiyatları da çok pahalı olmaktadır ancak bazı yerlerde uygun fiyata el yapımı pipo sehpaları bulabilmeniz mümkündür. Pipo sehpaları gibi pipo filtreleri de bazı durumlara göre fiyatlar konusunda farklılıklar gösterebilmektedir.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: