Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Sehpasında Neye Dikkat Edilmeli?

5 Kasım 2017

Çok meşakkatli olması nedeniyle bazı kişiler tarafından tercih edilmeyen fakat kaliteli tütün kullanan kişilerin en sevdiği ürünlerden bir tanesi olan pipo, kalitesini yansıtabilen bir üründür. Pipo filtreleri aracılığıyla, tütünün yaşatabileceği sorunların üstesinden gelebilir ve direkt olarak tütünü solumak yerine de aromasını akciğerlerinize çekebilirsiniz. Böylelikle de hiçbir şekilde solunum sorunu yaşamaksızın pipo kullanmanız mümkün olacaktır. .ekim sürecinde de tıkanma problemi olduğunda sadece filtreyi değiştirerek pipoyu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Pipo Sehpası Ne İşe Yarar?

Sehpanın temel aması sadece pipoyu ayakta tutmak değil, temiz olanların sergilenmesine yardımcı olmaktır. Çünkü çok büyük bir kitle olmasa da, bu işle uğraşan kişilerin çok fazla piposu bulunuyor ve her birinin de manevi bir değeri bulunduğu için de şık görünmesini isteyebiliyorlar. Pipo kaşıkları ile birlikte seti sergileyebilir, tüketim aşamasında da seti yanınıza alarak istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Pipo Dolu Bırakılırsa Ne Olur?

Herhangi bir ortamda nemli tütünün bırakılma sürecinde ne olacaksa, aynı olay da alevli ve duman yaymaya devam eden tütünde olacaktır. Bundan dolayı dikkatli olunması gerekiyor. Çünkü birkaç dakika boyunca dahi tüketilmesiyle ilgili sorun yaşanan ve kendi kendine alev almaya devam eden ve karıştırılmayan bir tünün pipoya zarar vermesi son derece doğaldır. Pipo temizleme çubukları kullanılarak, sap bölümünü temizleyebilir ve hava akımının tam olarak sağlanabilmesini kolaylaştırabilirsiniz. Fakat dikkatli olmanız gereken en önemli durum ise tütünün pipoyu tahriş edebileceği bölgeleri temizlemek olacaktır. Eğer önceki içiminizin tadının kalmasını ve aromasının bir sonraki içimi etkilemesini istiyorsanız, tam olarak temizlemek yerine zadece çubuğun üst ve ön bölümüyle sıyırmanız yeterli olacaktır. Piponun dolu bırakılması halinde zaman geçtikçe tütün yanmaya devam edeceği için, bir ahşabın yanmasıyla aynı süreç ortaya çıkacaktır. Minik bir kağıt parçasının ahşap üzerinde yanık halde ortalama bir dakika boyunca yanma süreci, pipo çeşitleri için de, gövde ve iç yüzünün yanmasıyla aynı durumu ortaya çıkartır. Kara bir tabakayla karşı karşıya kalınır ve görüntüde büyük bir deformasyon meydana gelebilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: