Web sitemize hoşgeldiniz.

Sigara ağızlıkları nerden satın alınır?

7 Kasım 2017

Tütün ve tütün ürünleri kullananlar bilirler, sigaralarda, sigara ağızlıkları çok farklı yerlerden temin edilebilmektedir. Bu yerler bazen büfeler, bazen tütün satan dükkânlar bazen de yolunuzun üstündeki herhangi bir büfe olabilir. Ticari olan yerlerde, bir pakette çok sayıda sigara ağızlıklarının bulunduğu ve satıldığı seçenekler vardır.

Sigara tabakaları gördüğünüz yerlerde genelde sigara ağızlıklarına da ulaşabilirsiniz. Sigara ağızlıkları, plastik olduğu kadar ahşap olarak da kullanılır. Eskiden, plastiğin bu kadar yaygın olmadığı günlerde, sigara ağızlıkları ahşaptan yapılırdı.

Sonradan biraz da dekoratif ağızlıklar yapılmaya başlandı. Farklı şekillerde ve farklı desenlerce sayısız sigara ağızlıklarını piyasada görmek mümkün hale geldi.

Kişinin sosyal durumunu ele verircesine ağızlarda görebileceğiniz bu ağızlıklar, her kesimden insan tarafından kullanılmaya başlandı.

Sigara ağızlıkları hangi şekillerde olur?

Bakıldığında sigaraya farklı bir görüntü veren ağızlıklar, ahşap başta olmak üzere, lületaşı gibi maddelerden de üretilmeye başlandı. Şekilsel olarak gün geçtikçe değişime uğramaya başladılar. İlk başlarda düz bir şekilde piyasada bulabileceğiniz ağızlıklar zamanla yerini daha işlemeli, daha süslü ağızlıklara bırakmaya başladılar.

Sigara küllükleri bir tek izmarit görmeden günlerini bitirdiler. Bakıldığında şekil olarak farklı tercihlere göre yapılan sigara ağızlıkları, bir hayvan kafası olduğu kadar, eğlenceli bir insan karakterinde de yapıldı. Veya Osmanlı padişahlarının kafalarının işlemeli bir şekilde yansıtıldığı lületaşı olarak da piyasaya sürüldü. Neredeyse her şekilde yapılan sigara ağızlıkları kullanıcısına her daim farklı bir görüntü yansıtmasına yardımcı oldu.

Sigara ağızlıkları sağlıklı mıdır?

Kimse iddia etmiyor sigaranın iyi bir alışkanlık olduğunu. Fakat sigara kullananlar, sigara içtikleri esnada, standart bir örüntü dışına çıktıklarında kendilerini daha farklı hissediyorlar. Her ne kadar sigara sağlıklı değilse, bir o kadar da sigara ağızlıkları sağlıksızdır aslında. Sonuçta içinize çekip soluduğunuz zehirli bir madde var. Ve o maddeyi defalarca aynı sigara ağızlığınız sayesinde tekrarlıyorsunuz.

Sigara sarma makinaları  sigaralarını kendi saranlar için pratik bir yol olmaktadır ve yanında bulunan sigara ağızlıkları bu makinadan çıkan tütünleri bir araya getirmektedir. Her türlü sağlığa zararlı da olsa tütün ürünleri ve aksesuarları kullanıcıların talebiyle devam ediyor.

 

 

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: