Web sitemize hoşgeldiniz.

Kibritli Çakmak Modelleri

1 Aralık 2017

Kibritli Çakmak Modelleri

Farklı çeşit ve modellerde sigara aksesuarları sigara kullanan kişiler tarafından kullanılır. Sigara kullanan birçok kişi farkı ve kullanışlı ürünleri tercih ediyor. Sigar kullanımında klasik ürünlerin farklı çeşit ve modelleri bulunuyor. Bunların bir örneğide kibritli zippo çakmaktır. Farklı bir tasarıma sahip olan çakmak türü kibriti andıran bir görüntüye sahiptir. Benzinle çalışan zippo kibrit birçok özeliği bir arada taşıyor. Rahatlıkla taşınan ürün metal malzemeden hazırlanıyor. Metal zippo kibrit çakmak tipinde farklı modeller tasarlanmıştır.  Zippo çakmak ürünlerinin satıldığı birçok bayi ve orijinal internet sayfasında zippo kibrit ürününü bulmak mümkün.

Zippo Kibrit Özelikleri

Sigara kullanan kişiler ve çakmak koleksiyonu yapanlar için farklı bir model de zippo kibrittir. Benzinle çalışan çakmak 2000 defadan fazla kullanılıyor. Metal üründen tasarlanan zippo kibrit üzerinde farklı yazı ve şekiller tasarlanıyor. Çakmak çeşitlerine göre daha dayanıklı bir yapısı olan zippo kibrit aynı zamanda kullanışlıdır. Normal kibrit ve çakmaklar hafif bir esintide sönerken zippo benzinli kibrit rüzgarda sönmeyen bir özeliğe sahiptir. Birçok kez kullanılan benzinli kibrit normal çakmaklara göre daha dayanıklı ve şık bir tasarıma sahiptir. Küçük boyutu ile cebinizde kolaylıkla taşıyabileceğiniz çakmak türü basit bir tasarıma sahiptir.

Zippo kibrit benzinle çalıştığı için kolaylıkla sönmez. Çakmak üzerinde bulunan metal kibrit özel bir hazne içerinde taşınır. Haznesinden çıkarılan kibrit yan bölümde bulunan alana sürtülerek yakılır. Klasik kibrit kullanımına benzeyen benzinli kibritin yanmama gibi bir olasılığı yoktur. Tasarımı ile dikkat çeken zippo kibrit aynı zamanda anahtarlık olarak kullanılır. Hediye seçenekleri arasında puro çakmağı da tercihiniz olabilir.

Farkı Tasarımı İle Benzinli Zippo Kibrit

Metal görünüme sahip olan zippo kibrit, çakmam çeşitlerinde kullanılan gaz ile çalışmaz. Zippo benzini ile kullanılan metal kibritin en çok dikkat çeken özeliği tasarımıdır. Metal vidadan tasarlanan kibrit özel haznesine saklanır. Benzini biten çakmak için metal kibrit haznesi içerisine benzin dökülür. İstenildiği zaman çıkarılan kibrit metal hazne yanında bulunan çukur şeklindeki bölüme sürtülerek yakılır. Çukur hazneye sürtülen metal kibrit birkaç sürtünme sonrasında yanar. Rüzgarda kolay sönmeyen özeliği ile oldukça kullanışlıdır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: