Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Aksesuarlarından Puro Çakmağı Her Sette Olmalı

Ülkemizde tütün severlerin en çok kullandığı ürünlerin başında sigaradan sonra puro gelir ve bunu alevlendirmek için de deneyimli puro içicileri puro çakmakları kullanır. Sadece çakmak değil, puro yakmak için bir çok farklı aksesuara da ihtiyaç duyulmaktadır. Puro içenlerin çoğu tütün kalitesinden anlamaktadır ve bu nedenle genelde puro içmek zenginlere has bir özellik gibi görünür. Her ne kadar binlerce dolara da puro bulabilecek olsanız da aslında çok daha makul fiyatlara da puro bulabileceğinizi söyleyebiliriz. Bunun için tobacco shopları araştırabilir ve internet üzerinden satış yapan tobacco sitelerine de bakabilirsiniz.

Puro Setlerinde Neler Vardır ve Neden Önemlidir?

Puro setleri az önce bahsettiğimiz tobacco shoplar içerisinde satılan setlerdir. Özellikle de ilk kez puro içecekseniz ve daha önce hiç bir deneyiminiz yoksa, elinizde de malzeme olmadığı için bu setlerden edinmeniz son derece mantıklı olacaktır. Çünkü her bir aksesuar farklı işe yarar.

Puro kesesi puronun nemlenmesi için önemlidir. Puro çakmağı da kolay alev almasını sağlar. Puro küllüğü ve benzeri ürünleri tek tek alabileceğiniz gibi tobacco shoplarda kimi zaman set halinde alınırsa maddi olarak daha uygun fiyata gelmektedir.

Puro Yakarken Nelere Dikkat Edilir?

Puro yakacağınız zaman uç kısmından delikler açmalı ve bunu özenli bir şekilde yapmalısınız. Eğer aksi takdirde bu delikleri yamuk keserseniz puronun tütünü kömürleşebilir ve kömürleşme sonucunda sizin ağızınıda acı bir tat bırakır. Oysa puroda önemli olan tütünün tadıdır ve bunu doğru almak için yakım aşamasının da özenli bir şekilde hazırlanması gerekir.

Puro Nasıl Hazırlanır?

Puro ilk kez Küba içerisinde bulunan bir tütün ürünüdür ve geleneksel olarak hazırlanma yöntemi olan bu ürün en özel tütünlerin sarılmasıyla oluşur. Sigaradan daha kalın olan ve uzun süreli içime sahip olan tütün ürünü için önce tütünler yıkanır. Sonrasında kurutma işlemine geçilir ve kimi tütünler saatlerce kurutulur. Bir tütünün kaliteli olması da kurutma süresinden anlaşılabileceği için bu süre kaliteli puro için çok önemlidir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: