Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Çakmağı Almadan Puro Setinizi Tamamlamayın

Son zamanlarda popüler bir hale gelen purolar, puro çakmakları gibi farklı aksesuarlarıyla birlikte satıldığı için genelde set halinde almak yeni kullananlar için daha mantıklı oluyor. Genelde çok daha zengin sınıfına ait olan ve Küba’dan dünyaya yayılan bu tütün ürünleri özellikle de sigara içmeyi sevenlerin çok fazla ilgisini çekiyor diyebiliriz. Sigara kullanıyorsanız ve daha uzun soluklu içim deneyimi yaşayabileceğiniz bir ürün arıyorsanız o zaman purolar size göre diyebiliriz. Tütün kalitesine göre farklı fiyat aralıklarında olan purolar binlerce dolara bulunabileceği gibi bir kaç dolara da bulunabiliyor.

Puro Çakmağı Ne İşe Yarar ve Neden Önemlidir?

Puro çakmağı almanızın şart olduğunu puroyu yakım aşamasında çok rahat anlayabilirsiniz. Çünkü puroyu yakmak belirli bir sorumluluk ister ve onun gerekliliklerine de uymanız gerekir. Sigaradan yakım anlamında pek çok açıdan ayrıldığı için normal bir çakmakla ağızınıza alıp yakamayacağınızı söyleyebiliriz.Bu nedenle de puro çakmağı kullanmanız gerekecektir. Bu çakmaklar aynı zamanda tütünün uç kısmını delmek için gereken bazı aparatları da barındırdığı için son derece kullanışlıdır. Elit bir tavırı olaran puroyu yakarken de taviz vermemeli ve gereken aksesuarları kullanmalısınız.

Puro Nasıl Hazırlanır?

Puroyu yakım hazır hale getirmek için öncelikle yapmanız gereken uç kısımından delikler açmaktır. Bunun için  çakmak dışında aparatlar olduğu gibi bazı çakmakların da kendi içerisinde bu kesici ve delici aksesuarlara sahip olduğunu söylemiştik. Puroyu yakıma hazır hale getirmek istiyorsanız uç kısmını eşit kesmelisiniz. Aksi durumda yanan puro yaprakları tütünün tadını tam olarak almanızı engelleyecek ve ağızınızda acıbir tat bıracaktır.

Puro Nasıl İçilir?

Puronun yakım aşaması sigaraya benzetilmemelidir. Sigara gibi ağızda tutmamalı ve elinize almalısınız. Yandığından emin olana kadar da ateşten çekmemelisiniz. Aynı zamanda yandığını anlamak için dumanları takip edebilirsiniz çünkü yanan purodan dumanlar yükselmektedir. Jet alevli çakmaklar puroyu yakacağı için tütünün tadı kömürümsü olacaktır. Bu nedenle puro için özel üretilen çakmakları kullanırsanız puronuz ayarında yanmış olacaktır. Keyifli bir içim yaşamak istiyorsanız küllük gibi diğer aksesurları da almalısınız.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: