Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Çakmağı Hediye Seçenekleriniz Arasında Olabilir

Puro çakmakları ve benzeri puro aksesuarları oldukça sıra dışı bir hediye olacağı için bir çok özel gün için bu ürünleri almayı düşünebilirsiniz.Sevdiklerinize sıradan hediyeler vermekten sıkıldıysanız sizin de tercihiniz puro çakmaklarından ve benzeri ürünlerden yana olabilir. Özellikle de hediye almayı düşündüğünüz kişi tütün ürünleri kullanmaktan zevk alıyorsa ve sigara içmeyi seviyorsa bu hediye onun için son derece anlamlı  olacak ve severek kullanacaktır. Ancak puroyu alırken yanında aksesuarlarını da almayı unutmamalısınız. Bunları rahatlıkla tobacco shopların içerisinde bulabilirsiniz ve internetten de sipariş verebilirsiniz.

Puro Aksesuarları Nelerdir ve Nasıl Kullanılır?

Puro çakmağı ve benzeri aksesuarlar, gerçek bir puro deneyimi yaşamak için son derece önemlidir. Çünkü puro belirli aksesuarlar gerektiren son derece elit bir tütün içim aracıdır ve genelde zengin kültüre ait olduğu söylense de artık günümüzde bir çok kişinin kendi bütçesine göre puro bulduğunu söyleyebiliriz. Puro aksesuarlarını sayacak olursak bunlar puro keseleri ya da kılıfları, puro delicileri ve kesicileri,puro çakmakları ve küllükleridir diyebiliriz.

Puro Üretimi Zor mudur?

Puro üretimi için zahmetli bir süreç geçirmek zorunda olduğunu söylememiz gerkir. Çünkü seçilen tütün yaprakları temizlenir ve ardından da boyutlarına göre ayrıştırılır. Tütünün her bir boyu puro için önemlidir çünkü puronun dış kısımında  da büyük tütün yaprakları kullanılır. İç kısmında da daha küçük puro yaprakları kullanılır. Puro üretimi için dikkat edilmesi gereken asıl kısım bunun kurutma kısımıdır.Puro kurutulurken ne kadar uzun süre beklerse o kadar kaliteli olur.

Puronun Nasıl Yakılması Gerekir?

Puroyu nasıl yakacağınızı bilmiyorsanız bunun için deneyimli puro içicilerinden yardım alabilirsiniz.Puro yakmak için uç kısımı delinir ve bunun muntazam yapılması için üretilen puro delicileri vardır. Aksi durumda kendiniz delerseniz puronun ucunda kalan diğer yapraklara da zarar verdiğiniz için tadı acıyacak ve bu yapraklar yanacaktır. Ayrıca puro ağızda tutularak yakılmamalıdır. Elde tutmalı ve tam olarak yandıktan sonra ağızınıza almalısınız.Yandığını da çıkan dumanların fazla olmasından kolaylıkla anlayabilirsiniz ve keyifle puronuzu içebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: