Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Çakmağı Sayesinde Tütünün Tadını Doğru Alın

Ayrı bir kültür olan ve Küba içerisinde ilk kez bulunan purolar, puro çakmakları puro keseleri ve benzeri aksesuarlarıyla birlikte kullanılan son derece kaliteli bir tütün içim aracıdır. Tütün içmeyi sevenler ve özellikle de sigara tüketenlerin oldukça ilgisini çekecek olan bu ürün tobacco shoplar içerisinde ve internette rahatlıkla bulunabilecektir. Fiyat aralığı olarak ortalama bir rakam vermek pek mümkün değildir çünkü çok farklı fiyatlara puro bulabilirsiniz ve fiyatları birbirinden oldukça farklı olacaktır.

Puro Çakmağı Kullanmanın Önemi Nedir?

Puro çakmağı kullanımı, puroyu doğru yakmak ve tütünden gerçek anlamda keyif almak için son derece önemlidir. Bunun için puro çakmağı kullanacaksanız farklı fiyat aralıklarında çakmaklar bulabileceğinizi de söylemiştik. Bu çakmaklar özel olarak üretilmiştir ve alev gücü de puronun yanması için ayarlanmıştır. Çünkü jet çakmak dediğimiz çakmaklardan kullanırsanız puronuzun tütünü yanabilir ve ağızınıza da kömürümsü bir tat gelir. Bu nedenle doğru tadı almak için puro çakmağı kullanmak önemlidir.

Puro Nedir ve Nasıl Üretilir?

Puro üretimi Küba’da başlamış olup buradan yayılmıştır. Sigaradan daha uzun soluklu bir içime sahip olduğunu söyleyebileceğimiz bu ürünün hem içi hem de dış kısımı tütünle kaplıdır. Özellikle sigara severlerin son derece hoşlanacağı bu ürün Amerika’da da ilk kez Kızılderililer tarafından kullanılmıştır. Üretim için özel olarak seçilen tütünler tek tek ayıklanır ve yıkanır. Yıkandıktan sonra son derece önemli olan kurutma aşamasına gelinir ve kurutma işlemi ne kadar uzun sürerse puro da o kadar kaliteli olacağı için kurutma aşamasına önem verilir diyebiliriz.

Puro Yakarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Puro yakacağınız zaman önce uç kısmını deliklerle açmalısınız.Bunun için puro aksesuarları satan yere bakarsanız özel olarak delici ve kesicilerin satıldığını göreceksiniz.Ayrıca hazır satılan puro setlerinde de deliciler vardır ve kimi puro çakmakları kendiliğinden bu özelliğe sahiptir.Puroyu eşit delmelisiniz yoksa tütün yaprakları da yanar ve bu da tütünün acımasına neden olur. Ayrıca yakarken bunu sigara gibi ağızda tutmamalısınız ve elinizde yakmalısınız.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: