Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Çakmakları ve Aparatlarıyla Puro Kültürünü Doğru Yaşayın

Puro çakmakları ve aparatları tobacco shoplardan kolaylıkla temin edebileceğiniz, son derece şık tasarımlı ürünlerdir ve gerçek anlamda bir puro deneyimi yaşamak istiyorsanız bu ürünleri temin etmeniz gerektiğini de bilmelisiniz. Puro içmek istiyorsanız bunun bir kültür olduğunu bilerek hareket etmeli ve tam olarak keyfini yaşamak için gereken aparatlara sahip olmanız gerektiğini de bilmelisiniz. Küba içerisinde ilk kez içilen ve sonrasında da Kızılderililerin ilk kez kullandığı puro zengin ve elit bir yaşamın göstergesi olsa da günümüzde orta sınıfında kullandığı tütün ürünlerinden biridir.

Puro Çakmağı Neden Gerekiyor?

Puro çakmaklarının önemi, puronun içerisindeki tütünün tadını tam olarak alabilmek için son derece önemli. Çünkü yüksek ısı seviyesine sahip çakmaklar kullanıldığı zaman puronun içerisindeki tütün kömürleşebilir ve bu da puronun tadını bozacaktır. Ancak puro çakmağı özel olarak üretildiği için hem kısa sürede yakabilecek hem de tütüne zarar vermeteceksiniz. Puroyu döndürerek yakmaya dikkat etmelisiniz. Farklı fiyat aralıklarında ve markalarda çakmaklar bulabilirsiniz. Bu çakmakların içerisine bittikçe özel gazlardan alıp doldurabilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz.

Puro Aparatları Neler ve Neden Önemlidir?

Puro aparatı olarak sayabileceğimiz ürünler puro çakmağı, puro keseleri, puro küllükleri, puro kesicileri ve delicileri gibi ürünlerdir. Bunların hepsi gerçek bir puro kültürü yaşamak isteyen ve puroyu doğru yakmak isteyen kişiler için gereklidir. Zaten ilk kez bu deneyimi yaşayacak olanlar için set halinde bu aksesuarların hepsi satılmaktadır. Dilerseniz tekli olarak da satın alabilirsiniz. Nereden bulacağınızı bilmiyorsanız tobacco shoplara bakabilir ya da internet mağazalarında arama yapabilirsiniz.

Puro Yakarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Puro yakacağınız zaman bunu ağızınızda tutmamalısınız ve tam olarak yanana kadar elinizde yakma işlemini yapmalısınız. Puro  çakmağı kullanırsanız çok daha kolay yakabileceğinizi söylemiştik. Yakmadan önce puronun uç kısmını delicilerle eşit oranda kesmelisiniz.Eğer bunu delici değil de başka aparatlarla yaparsanız puronun tütün yapraklarına zarar verebilir ve yaktığınız için tütünün tadını da tam olarak alamayabilirsiniz. Bu nedenle aksesuarları edinmeniz önemlidir diyebiliriz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: