Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Çakmakları Sayesinde Aksesuarlarınız Şıklık Kazansın

Günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin keyifle içtiği tütün ürünleri arasında olan purolar,tütn içmeyi sevenlerin favori ürünleri arasındadır ve puro çakmakları sayesinde siz de puronuzu rahatlıkla yakabilirsiniz.Oldukça şık olan puro aksesuarlarını alabilir ve keyifle puronuzu evinizde yakabilir ya da bunu sevdiklerinize de armağan edebilirsiniz.Sigaradan çok daha farklı oluşu ve farklı bir içim deneyimi yaşatması puroların en büyük özelliğidir. İlk kez Küba içerisinde ortaya çıkan purolar sonrasında Amerika içerisine kadar yayılmış ve oradan da tüm dünyanın severek kullandığı bir ürün haline gelmiştir.

Puro Nedir ve Nasıl Üretilir?

Puro üretmek için tütün seçimi önemlidir çünkü genelde puroların içerisindeki tütün kaliteli olur. Ayrıca bu tütünler yıkanır ve boylarına göre ayrılır. Yıkanma işleminde tüm mikropların gittiğinden emin olunur. Puro hem içinde hem de dışında tütün yaprağı olan bir üründür ve genelde dış kısmında daha büüyk yapraklı tütünler olur. Tütün için kurutma aşaması son derece önemli olmaktadır. Ne kadar uzun süre tütün kurursa o kadar kaliteli olacağı için genelde bu aşamaya dikkat edilmektedir.

Puro Çakmağı Kullanmanın Önemi Nedir?

Puro çakmağı kullanmanın önemi puroyu doğru yakmaktır. Eğer puroyu normal olmayan ısıda bir çakmakla yakmaya çalışırsanız tütün kömürleşebilir ve bu da acımsı bir tat sağlar. Oysa tütünün tadını doğru almanız son derece önemlidir.Puro içerken aksesuarlarıyla birlikte kullanmak ve ritüellerine uymak puro içmenin gerekliliklerinden biridir. Puro için alabileceğiniz diğer aksesuarlar, puro kesesi, puro küllüğü ve benzeri ürünlerdir.

Puro Yakarken Hangi Noktalara Dikkat Edilmelidir?

Puro yakacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle uç kısmına alacağınız puro delici sayesinde bazı delikler açmalısınız ve bunu muntazam bir şekilde yapmalısınız. Aksi durumda puronun yaprak kısmı da yanar ve purodan doğru tütün tadı alamazsınız.Puro yakımının sigara yakımıyla karıştırılmaması gerekir. Puro yakarken bunu elinizde tutmanız gerekir ve ağızınıza puro tam olarak alev aldıktan sonra almalısınız. Puro yakarken dumanlar çok çıkarsa o zaman yandığından emin olabilirsiniz diyebiliriz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: