Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Çakmakları ve Aksesuarlarıyla Gerçek Bir İçim Deneyimi Yaşamak İster misiniz?

Puro çakmakları ve aksesuarları puro için gerekli olan ve kolaylıkla set olarak da bulabileceğiniz ürünlerdir. Gerçekten ritüelleriyle puro içmek istiyorsanız bu aksesuarlara da ihtiyaç duyacağınızı söyleyebiliriz. Puro çakmağı için herhangi bir fiyat biçmek de mümkün değildir. Çünkü farklı fiyat aralıklarında ve farklı markalarda çok çeşitli ürünler görebilirsiniz. Ülkemizde son zamanlarda özellikle sigara içenlerin daha çok rağbet gösterdiği bu ürün sadece zengin sınıfa ait değildir ve siz de kendi bütçenize göre puro ve aksesuarlarını bulabilirsiniz.

Puro Çakmağının ve Diğer Aparatların Önemi Nedir?

Puro çakmağı ve sayabileceğimiz diğer aparatlar az önce de bahsettiğimiz gibi doğru puro kullanımı için son derece önemlidir. Örnek vermek gerekirse her birinin ayrı bir işe yaradığını söyleyebiliriz. Puro kesesi puronun nemlenmesini sağlamak ve bozulmasını önlemek amacıyla üretilmiştir. Puro küllüğü, bunun normal bir küllüğe sığamayacağı için üretilmiştir. Zaten sigaraya göre daha uzun bir içm süresi olduğunu da düşünürseniz mutlaka elinizde bırakmanız gerekecektir ve küllük almanız şarttır. Puro kesicisi de ucunu eşit delmek için gerekli olan bir diğer aksesuardır.

Puro Nerede Bulunmuştur ve Nasıl Üretilir?

Puro ilk olarak Küba içerisinde bulunmuştur ve Amerika kıtasına baktığımız zaman burada da ilk kez Kızılderililerin kullandığını görebiliyoruz. Bu nedenle kolaylıkla yayılmış olan puro sigaraya benzetilse de aslında bir çok yönden sigaradan ayrılan bir tütün ürünüdür. Ayrıca sigaraya kıyasla daha kalın ve daha uzun içimlidir. Hem işi hem de dış kısımı tütün yapraklarıyla doludur ve uzun içimlileri olduğu gibi daha kısa içimlileri de vardır.

Puro Yakma İşlemi Nasıl Yapılır?

Puro yakmak deneyim gerektirir ve ilk kez yakacaksanız muhakkak puro çakmağı edinmelisiniz. Çünkü bu çakmağın ısı değeri ve boyutu puroya göre özel olarak tasarlanmıştır. Aynı zamanda purolar ağızda değil elde tutularak yakılmalıdır. Tam olarak yanmadan puronun dumanını içinize çekmemelisiniz.Yakmadan önce de puro delicileri ve kesicileriyle uç kısmını düzgün aralıklarla kesmeniz gerekir ve böylece tütüne zarar vermeden yakabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: