Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Çakmakları Puronuza Doğru Isıyı Versin

Puro içmek istiyorsanız bunu mutlaka doğru şekilde yapmalı ve gereken ritüelleri de yerine getirmelisiniz. İşte bu nedenle puro çakmakları da muhakkak puro içenlerin yanlarında bulundurması gereken ürünlerden biri oluyor. En önemli puro aksesuarlarından biri olduğunu söyleyebileceğimiz puro çakmakları tobacco shoplar içerisinde ya da internet üzerinden kolaylıkla temin edilebiliyor. Sigara içenlerin büyük bir tutkuyla içeceği purolar aynı zamanda sigaradan daha uzun bir içim sağladığı için de seviliyor diyebiliriz. Çünkü sigaraya kıyasla daha uzun ve daha kalın olduğunu söyleyebiliriz.

Puro Çakmağı Kullanmanın Önemi Nedir?

Puro çakmağı kullanmak için yapmanız gereken bunun önemine de hakim olmaktır. Çünkü başka çakmaklar puronun tam olarak yanmasını sağlamayabilir ve gereken ısıyı puroya veremeyebilir ya da tam tersi olarak vermesi gerekenden daha fazla ısı verebilir. Üstelik böyle bir durumda puronun içerisindeki tütün yanacağı için son derece tehlikeli olacak ve tütün kömürleştiği için ağızınıza yanık tadı gelecektir. Bu nedenle tam olarak tütünün kendi tadını almak isteyenler puronun aksesuarlarına da önem verir ve mutlaka bunları kullanır.

Puro Üretiminde Kullanılan Tütünün Değeri Nasıl Belirleniyor?

Puro üretimi için kullanılan tütünlerin değeri genelde kurutulma aşamasında belli oluyor. Özenli bir şekilde seçilen tütünler büyüklüğüne göre ayıklandıktan sonra yıkanıyor. Çünkü büyük tütünler de genelde puronun dış kısımında kullanılıyor. Tütün kurutmaya bırakıldığı zaman bu aşamada geçirdiği süre son derece önemli. Çünkü tütün ne kadar uzun süre kalıyorsa aldığınız puro da o kadar değerli oluyor. İki seneye yakın kalan tütünler ve bunlardan üretilen purolar binlerce dolara satılabiliyor.

Puro Yakarken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Puro yakacağınız zaman ilk adımınız puronun uç kısmını puro delicisiyle açmak olmalıdır. Bu deliciler aksesuarlar bölümünde satılmaktadır. Çünkü başka bir aletle delmeye çalışırsanız eşit yapmanız çok zordur. Hatta puronun yan kısmındaki yapraklarına zarar verebilirsiniz ve bu da tütünün acımasına neden olacağı için sizin doğru bir puro tadı almanıza imkan vermez. Bu nedenle keyifle puro içmek için mutlaka aksesuarlarını temin edin.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: