Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Çakmaklarıyla Şıklığın Tadına Varın

Puro çakmakları sayesinde siz de puronuzu istediğiniz zaman ritüeline uygun bir şekilde yakabilir ve şıklığın tadına varabilirsiniz.Sigara içenlerin özellikle keyif aldığı purolar özel tütünlerle hazırlanmaktadır. Küba içerisinde ilk kez bulunan ve daha sonrasında da Amerika’daki Kızılderililerin keşfettiği purolar buradan tüm dünyaya yayılmış ve tüm dünyayı da etkisi altına almıştır. Bir çok tobacco shop içerisinde bulabileceğiniz bu ürünleri internet üzerinden hızlıca sipariş verebilmeniz de büyük bir artıdır. Böylece anında kapınıza kadar gelecek olan puroları dilerseniz aksesuarları ile birlikte sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

Puro Çakmağı Neden Kullanılmalıdır?

Puro çakmağı kullanmak için öncelikle bunun bir gereklilik olduğunu bilmelisiniz. Çünkü puro çakmakları sayesinde doğru bir yakım gerçekleştireceksiniz. Puro tütünleri için özel olarak üretilen çakmaklar doğru ısıyı verdiği için puronun yaprakları kömürleşmeyecek ve doğal olarak tadı da acılaşmayacaktır. Ayrıca puronun nasıl yakıldığını ve inceliklerini de öğrenmeniz gerekir.Bunun için çakmak dışında kalan diğer aksesuarları da almanız gerektiğini unutmamalısınız.

Puro Yakmanın İncelikleri Nelerdir?

Puroyu hazırlamak için öncelikle ucundan bazı delikler açmalı ve bunu da eşit ölçülerde yapmalısınız. Puro delikleri açmak için özel olarak deliciler satılır ve kimi puro çakmağında bu kendiliğinden vardır. Puroyu eşit delemezseniz uç kısımındaki büyük yapraklar yanacak ve bu da tütünün tadını daha acıbir hale getirecektir. Bu nedenle mutlaka puro aksesuarlarından almalısınız. Ayrıca yakarken bunu ağızınızda tutmamamanız da son derece önemlidir. Elinizde yakmalısını ve tam olarak yandıktan sonra tütünü içinize çekmelisiniz.

Puro Tütününün Değeri Nasıl Anlaşılıyor?

Puro tütününün değerli olmasını belirleyen faktör onun hazırlanma aşamasıdır. Özenle seçilmiş olan tütün yapraklarının kurutulması çok önemlidir. Büyük yapraklar puronun dış kısımında kullanılırken, küçük olan yapraklar puronun iç kısımında kullanılır. Kimi zaman bazı tütünler iki seneye yakın kurutulur ve bu süre ne kadar uzarsa puro da o kadar değerli olacaktır. Bu nedenle binlerce dolarlık purolar vardır ve puroların genelde zengin sınıfına ait olduğu söylenir. Ancak çok daha uygun fiyatlara da puro bulabilir ve satın alabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: