Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Çakmaklarını Puro Setlerinde de Bulabilirsiniz

Puro çakmakları neredeyse her puro setinde olan başlıca aksesuarlardan biridir. Çünkü puronun kullanım geleneğine baktığınız zaman bu çakmakların olmasının şart olduğunu anlayabilirsiniz. Aksi durumda puro çakmakları olmazsa yanlış yakımdan dolayı istediğiniz gibi keyifli bir içim deneyimi yaşayamazsınız.Puro setlerini ve puroları tobacco shoplardan kolaylıkla temin edebileceğiniz gibi online alanda da kullanabileceğiniz tobacco sitelerinde bulabilirsiniz. Fiyat olarak bir rakam söylemek güçtür çünkü binlerce dolarlık purolar da vardır ve çok daha ucuza da puro satın alabilirsiniz.

Puro Üretimi Zor mudur?

Puro üretimi yapılması için tütünlerin özenle toplandığını ve tek tek yıkandığını söyleyebiliriz. Bu tütünler aynı zamanda boyutlarına göre ayrılır. Büyük olan yapraklar puronun dış kısımı için kullanılırken daha küçük olan tütünler puronun iç kısımı için kullanılır. Ayrıca puronun kaliteli olması için en önemli kısım tütünlerin kurutulması kısımıdır. Tütünlerin kimi zaman senelerce kurutulduğu olur ve ne kadar fazla kurutulursa puro da aslında o kadar kaliteli olacaktır. Bu nedenle üretilirken aşamalarına dikkat etmeniz gerekir.

Puro Çakmağı Almanın Önemi Nedir?

Puro çakmağı alacağınız zaman bunun doğru bir adım olduğunu bilmeli çünkü puronun çakmak olmadan son derece zor yakılacağını bilmelisiniz. Normal çakmaklar ya da jet çakmak olarak adlandırdığımız çakmaklar yüksek ateş gücünden dolayı, puroların tütününe zarar verecektir. Kömürleşen tütünün tadı da acıyacağı için puroyu içen kişi hiç bir zaman tam olarak gerçek tütün tadı alamayacaktır. Aynı zamanda puro yakmak bir gelenektir ve bunu usulüyle yapmak istiyorsanız muhakkak çakmak, kese, küllük gibi diğer aksesuarları da edinmeli ya da kendinize puro seti almalısınız.

Puro Yakarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Puro yakacağınız zaman öncelikle puroyu yakıma hazır hale getirmek için ucundan delikler açmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bu delikler setlerde de satılan ya da bazı çakmakların içerisinde olan puro delicileri sayesinde olur. Puronuzu eşit oalrak delerseniz tütün yapraklarına zarar gelmez ancak aksi durumda tütün yaprakları yanacağından puronun da tadı değişir. Ayrıca puroyu sigara gibi ağızda tutarak yakmamalısınız.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: