Web sitemize hoşgeldiniz.

Puronuzun Doğru Yanması İçin Tercihiniz Puro Çakmağı Olmalı

Puronuzun doğru yanması için kullanmanız gereken puro çakmakları pek çok tobacco shop içerisinde ve pek çok online mağazada satılmaktadır. Zenginliğin bir göstergesi olsa da son derece elit bir kullanımı olduğunu söyleyebileceğimiz purolar, Küba’dan ülkemize kadar yayılmış bir tütün ürünüdür. Artık kolaylıkla temin edebileceğiniz bu ürünü az önce de söylediğimiz gibi tobacco shopların içerisinde ya da online alışveriş mağazalarında rahatlıkla bulabilirsiniz.Ancak puroyu alırken çakmak, küllük, delici ve benzeri aksesuarlarını da almayı unutmamalısınız.Çünkü purolar ancak bu aksesuarlarla tam olarak yakılır.

Puro Nedir Nasıl Üretilir?

Puronun üretimi için gereken tütün yaprakları özenle seçilir. Bunların büyük olanları genelde puronun dış kısımı için kullanılırken küçük olanları da puronu iç kısımı için kullanılır.Sigaradan daha kalın ve uzun olduğunu söyleyebileceğimiz puronun tütün kalitelerine ve içim uzunluklarına göre farklı türleri de vardır. Puroyu satın alırken hangisinin hoşuna gideceğinize zamanla karar verebilirsiniz. Puro yapımında en önemli etken tütünlerin kuruma süresidir. Çünkü puro ne kadar fazla kurutulursa tütünün kalitesi de o kadar artmaktadır. Bu nedenle yıllarca kurutulan purolar daha değerli olmaktadır.

Puro Çakmağı Kullanmanın Önemi Nedir?

Puro çakmağı kullanmak puroyu doğru yakmak ve kurallarına göre içmek için son derece önemlidir. Çünkü purolar normal çakmakların alev gücüne göre ayarlanmamıştır. Her şeyin bir kültürü olduğu gibi puronun da bir kültürü vardır ve bu kültür bazı aksesuarlarını da almayı gerektirir. Bunların başında gelen puro çakmakları da puroya özgü tasarlanmıştır. Çünkü puro sigara gibi yakılmaz. Çakmakların fiyatları markasına ve kalitesine göre değişeceği için puro aksesuarı alırken bütçenize göre seçim yapabilirsiniz.

Puro Yakarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Puroyu yakacağınız zaman bunu elinizde tutmaya özen göstermelisiniz. Çünkü purolar sigara gibi ağızda tutularak  yakılmaz. Aynı zamanda jet alev veren çakmaklar da puronun tütününü kömürleştirebilir. Bu nedenle puro çakmağı kullanmanız gerekecektir. Puronun uç kısmını delicilerle açmanız gerekir. Bazı çakmaklarda puro delicisi de yanında olur ve böylece pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: