Web sitemize hoşgeldiniz.

Apple İwatch Özellikleri

                Teknoloji devi Apple, takipçilerini şaşırtmaya devam ediyor. Aylar önce basına ve teknoloji takipçilerine Apple İwatch’ın çıkacağı haberleri sızmıştı. Adından da anlaşılacağı üzere firmanın ürettiği saat, sıradan bir saatin veremeyeceği, tahmin edebileceğiniz onlarca hizmeti kullanıcılarına sunacaktır. Apple, çıkardığı her yeni ürünle insanlığın teknolojide geldiği noktayı gözler önüne sererken, bizleri şaşırtmaya devam etmektedir. Bu başarılarının karşılığını da ürünlerini piyasaya sürdükleri gün uzun kuyruklar oluşturan hayranları ile almaktadırlar. Apple İwatch özellikleri, aylardır Apple tutkunları tarafından araştırılmakta ve takip edilmektedir. Basında yer alan hayali çizimleri, bilimkurgu filmleri aratmayacak ilginçlikte ve şıklıkta.

Akıllı cihazların ve nano teknolojinin hayatımıza girmesiyle her geçen gün yeni bir cihazla karşılaşmaktayız ve yine her geçen gün bir işimiz daha kolay yapılır hale gelmekte. Ayrıca dünyaca ünlü teknoloji firmaları işimize yarayan birçok aleti bir aletin içerisinde toplamaya gayret etmektedir. Cep telefonları ilk çıktığında sadece arama yapıp mesaj gönderebilirken günümüzde fotoğraf makinesi, bilgisayar, saat, kamera vb. aletlerin de içerisinde toplandığı bir cihaz haline gelmiştir. Ancak bilim adamları bununla yetinmemekte, daha fazla aleti daha küçük bir aygıtın içerisine sokma gayretine devam etmektedirler. Apple İwatch da bu amaçla piyasaya sürülecek bir cihazdır.

Peki, Apple İwatch özellikleri nelerdir ve hayatımıza neler katacaktır? Öncelikle isminin İwatch olmasından hareketle bunun bir saat olmadığı kesindir. Evet, saat gibi kola takılacak ve saat görevi de görecektir. Ancak saat görevi belki de son görevlerinden biri olacaktır. Apple İwatch; biri 1.3-inç, diğeri 1.5-inç olmak üzere iki türde tasarlanmıştır. Ancak bazı kaynaklar bunun 2.5-inç olacağı yönünde ısrarlı. Kasası alüminyumdan yapılan İwatch’un iki modelinin de 512 MB ram özelliği, 8 GB dâhili depolama özelliği bulunmaktadır. Bataryası konusunda ise diğer akıllı saatlerin bataryaları gibi olduğu şeklinde çeşitli tereddütler bulunmaktadır. İwatch’un kesinlikle su geçirmez olacağı yönünde de haberler dolaşmaktadır. Ayrıca spor sayacı, kalp atışı ölçer gibi sağlık ve sporla ilgili birçok işlevi de yerine getirecek Apple İwatch, henüz sır gibi saklanan onlarca farklı özelliğiyle ilgi çekmeye devam ediyor.

Apple İwatch özellikleri kullanıcılarını tatmin eder mi bilinmez; ancak şimdiden milyonlarca hayran topladığı kesin.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: