Web sitemize hoşgeldiniz.

Hamilelik İhtimalini Arttıracak Öneriler

16 Haziran 2018

Hamilelik sürecinizi hızlandırabileceğiniz pek çok yol mevcut. Bu yollar sayesinde anne olma düşüncenizi ve hayallerinizi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda size anlatacağımız önerileri dikkate alarak hayatınızı şekillendirdiğiniz de hem hamile kalma süreciniz kısalacak hem de sağlıklı bir yaşama şansını elde etmiş olacaksınız.

Hamilelik İhtimalini Arttıracak Öneriler

  • Hamilelik ihtimalini arttıracak öneriler ilk olarak beslenme alışkanlıklarınızı belli bir düzene oturtmaktan geçer. Beslenme alışkanlıklarımızın içerisinden şekeri kaldırmamız gerekmektedir. Bu sebeple kola ve kola tarzlı gazlı ve şekerli içecekleri hayatımızdan tamamen çıkarmalıyız. Sonrasında gün içerisinde içmiş olduğumuz kahve çay sayısını 2 – 3 arasında sınırlayıp, kahve çayı da şekersiz tüketmeniz gerekmektedir. Günde 3 öğün olarak beslenme programınızı ayarlayın ve programınızı vakitlerini karıştırmadan uygulayın. Yeşil yapraklı sebzeler olarak tabir edilen sebzeleri bol miktarda tüketin. Hayatınızdan yoğurt ve süt ürünlerini eksik etmeyerek vücudunuzun kalsiyum gereksinimini günlük olarak karşılayın.
  • Bir diğer önemli öneri kötü alışkanlıklarından tamamen vazgeçmenizdir. Sigara ve alkolün hamile kalmayı engellediği klinik testler ile onaylanmıştır. Özellikle sigarayı bırakmak için hamile kalmayı beklemeyin. Hamileliğiniz boyunca ve emzirme sürecinizde de alkol ve sigara kullanmamalısınız.
  • Fazla ya da eksik kilolar hamile kalmasına negatif etkide bulunabilir. İdeal kilonuzu boy ölçünüzü de göz önüne alarak hesaplayıp o kilo da olmanız hamile kalma ihtimalinizi arttıracaktır. Çok fazla kilolu olmak ya da çok aşırı zayıf olmak hamile kalmayı engellemektedir.
  • Hamilelik ihtimalini arttıracak öneriler olarak tavsiye edilebilecek bir diğer konu, cinsel yaşamınızın düzenli olması ile ilgili. Her ay içerisinde hamile kalma olasılığınız yalnızca 3 gündür. Söz konusu 3 günü yakalayabilmek için birer gün ya da 1,5 gün arayla cinsel ilişkide bulunmanız uygun olacaktır.
  • Hamile kalmayı güçleştiren en önemli etkilerden birisi de stresli olmanız, stres hamile kalmayı güçleştirmekte, her ne kadar stresten uzak durmanız çok mümkün görünmüyor olsa da olumsuz her durum karşısında strese girmenizi önlemeniz gerekmektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: