Web sitemize hoşgeldiniz.

App Store Uygulama Ücreti Nasıl Ödenir

14 Temmuz 2018

App store uygulama ücreti nasıl ödenir? iPhone ve iPad kullanımının arttığı şu günlerde App Store da kaliteli uygulamalarıyla dikkat çekiyor. Ancak ücretsiz uygulamaların yanında gerçekten kaliteli ve alındığına değen kaliteli uygulamalar da olabiliyor. App Store’dan ücretli uygulama satın almak için apple kimliği ve itunes üyeliği‘nizin olması gerekiyor.

Aldığınız App Store uygulamasının ücreti nasıl ödenir, iPhone mobil ödeme nasıl yapılır, uygulama içi satın alma iptali nasıl yapılır ve App Store satın alma geçmişinin nasıl açılacağı konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

App Store Uygulama Ücreti Nasıl Ödenir

App Store’da uygulamalar; 3 şekilde satın alınabilir. Apple kimliği oluştururken ileride satın alma yapabilmeniz için bir ödeme yöntemi belirlemelisiniz.

Satın almalar; Apple kimliği oluştururken belirlediğiniz kredi kartından ücretlendirilir. Ancak bunun yanında yalnızca bazı ülke ve bazı bölgelerde geçerli olmakla birlikte PayPal ve Mobil Ödeme yöntemlerini de kullanabilirsiniz.

iPhone Mobil Ödeme Nasıl Yapılır

Ayarlara girin, en üst kısımda Apple hesabınızı belirten isminize dokunun, App Store ve iTunes’a girin, Apple kimliği ve sonra “Apple Kimliğini Göster”e dokunun (burada Apple kimliğinizi doğrulamanız istenebilir), ödeme bilgilerine dokunun  ve Mobil Ödemeyi seçin.

Eğer kullanğınız telefonun numarasıyla ödemenizi yapmak istediğiniz numara aynıysa “Bu Telefon Numarasını Kullan”ı seçin eğer bu seçeneği görmüyor ya da başka bir telefon numarası kullanmak istiyorsanız “Başka Telefon Numarası Kullan” seçeneğine dokunun ve kullanmak istediğiniz telefon numarasını girin, kullandığınız numaraya gelen SMS kodunu telefonunuza girin ve “Doğrula” seçeneğine dokunun.

Eğer ödemenizi gerçekleştiremiyorsanız, mobil ödeme yöntemi ülkenizde desteklenmiyor ya da operatörünüz desteklemiyor olabilir.

Uygulama İçi Satın Alma İşlemi Nasıl Yapılır

Telefonunuzda ya da tabletinizde Ayarla’a gidin, adınızın yazdığı kısıma dokunup iTunes ve App Store’a gidin, ekranın üst kısmında Apple kimliğinizi göreceksiniz ardaından Apple kimliğimi göstere dokunun, Aboneliklere dokunun ve iptal etmek istediğiniz aboneliğinize girin. İşleminiz tamamlandı.

App Store Satın Alma Geçmişi Nasıl Açılır

Bilgisayarınızdan iTunes’u açın, pencerenin üst kısmındaki “Hesap” seçeneğine dokunun tıklayın, “Hesabımı Görüntüle”yi seçin, Hesap Bilgileri sayfasında “Satın Alma Geçmişi”ni göreceksiniz.

  • Apple Ugulama Ücreti Nasıl Ödenir
  • iPhone Mobil ÖDeme Nasıl Yapılır
  • Uygulama İçi Satın Alma İşlemi Nasıl Yapılır
  • App Store Satın Alma Geçmişi Nasıl Açılır

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: