Web sitemize hoşgeldiniz.

En İyi Özel Okullar

10 Ağustos 2018

Çocukların geleceği için onları iyi eğitim veren eğitim kurumlarına göndermek, her ailenin en büyük isteğidir. Eğer çocuğunuzun geleceğini şekillendirmek ve buna katkı sağlamak istiyorsanız siz de iyi imkanlar sunan başarılı özel okulları tercih edebilirsiniz. En iyi özel okullar sıralamasına baktığımız zaman geçtiğimiz dönem yapılan TEOG sınavını baz alabiliriz. Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı olan TEOG, en başarılı okulları listeledi.

TEOG’a Göre En Başarılı Özel Okullar Hangileri?

En başarılı özel okulları listeleyen TEOG, listenin ilk sırlalarında başarılı olan okulların hangi şehirlerden olduğunu da açıkladı. Buna göre listenin zirvesinde olan en iyi özel okullar İzmir, Ankara, Bursa ve Antalya içerisinde yer alıyor. Ayrıca İstanbul’da bulunan Bilfen Ortaokulları’da en iyiler arasında bulunuyor. İlk 50 okula giren 20 özel okul İstanbul sınırları içerisinde yer alıyor. İzmir’den ve Bursa’dan 5 okul listeye girerken Antalya’dan da 3 okul bulunuyor. İlk 5 sıralamaya bakacak olursak okulların şu şekilde listelendiğini söyleyebiliriz:

  • İzmir Bornova Özel İzmir Bilfen Ortaokulu
  • Bursa Mudanya Özel Bursa Bilfen Ortaokulu
  • Antalya Muratpaşa Merkez Özel Bilfen Antalya Ortaokulu
  • Ankara Çankaya Merkez Özel Bilfen Çayyolu Ortaokulu
  • İstanbul Küçükçekmece Merkez Özel Bilfen Halkalı Ortaokulu

Veliler Okul Seçiminde Hangi Kriterlere Dikkat Ediyor?

Velilerin öncelikli olarak dikkat ettiği konuların başında teknolojik altyapı geliyor. Günümüzde artık eğitim teknolojiyle harmanlandığı için ebeveynler çocuklarının bu konuda bilinçli bir eğitim almasını ve teknolojiye uzak kalmamasını istiyor. Özel okulların tercih edilmesinin belki de en önemli nedenlerinden biri de yabancı dil eğitimi oluyor. İyi bir İngilizce eğitimi isteyen veliler, çocuklarını bu konuda yetkin okullara gönderiyor.

Özel okullarda eğitim metodları da daha farklı olduğu için tercih ediliyor. Çağdaş ve kendisini geliştiren eğitim modelleri velilerin daha çok dikkatini çekiyor. Okul mesafesi de ebeveynler için çok önemli. Eve yakın olması özel okulların tercih edilmesinde önemli bir etken. Ancak öğrencinin de okulla ilgili görüşünü ve onayını almak çok önemli. Bu nedenle en iyi özel okullar seçiminde veliler sadece kendi isteklerine göre hareket etmemelidir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: