Web sitemize hoşgeldiniz.

Android Telefona Facebook İndirme

13 Ağustos 2018

Android telefona Facebook indirmek için yapmanız ve bilmeniz gerekenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Facebook Nedir?

Facebook 2004 yılında hayatımıza giren ve insanların diğer insanlarla iletişim kurmasını sağlayan bir sosyal ağdır. İsmi YüzKitabı temektir. Android Facebook indirme ve Android’e bağlı diğer Facebook uygulamaları hakkında bilgiler aşağıdadır.

Google Play Nedir?

Google Play android altyapıya sahip telefonlar için uygulama mağazasıdır. Aslında Google Play bünyesinde sadece uygulamaları barındırmaz. Google Play’e bağlı olan diğer uygulamalar sayesinde e-Kitap, film ve müzik benzeri şeyleri de indirmek mümkündür. Kısaca Google Play’in içinde milyonlarca uygulama, kitap, film vb. bulabilirsiniz. Google Play’e ülkenize göre en popüler olanları listeler ve sizde önerir.

Google Play’de Bulunan Facebook’a Ait Uygulamalar Nelerdir?

Google Play’de Facebook’a bağlı birçok uygulama bulunmaktadır. Bunlardan en popüleri Facebook’tur ve yaklaşık 1 milyar indirmesi bulunmaktadır. Google Play’de bulunan bazı Facebook uygulamaları ve işlevleri aşağıdadır:

  • Facebook: Facebook’un sitesindeki öğeleri mobil olarak görmenizi ve işlem yapmanızı sağlayan uygulamadır.
  • Facebook Lite: Normal Facebook uygulaması gibi Facebook hesabınızı ve anasayfanızı görmenize yardımcı olur. Fakat bu uygulama Facebook uygulamasından boyut olarak küçüktür. Ayrıca daha hızlıdır ve mobil verinizden daha az harcamaktadır.
  • Messenger: Facebook’a ait mesajlarınızı görmek için kullanabileceğiniz uygulamadır.
  • Messenger Lite: Bu da Messenger uygulamasının daha küçük ve hızlı versiyonudur. Yine aynı şekilde Messenger uygulamasından daha az veri kullanımı sağlamaktadır.
  • Facebook Creator: Mavi tikli Facebook sayfası olan ve bilinen bir kişi olanlar için kendi sayfalarını yönetmesini sağlamaktadır.
  • Sayfa Yöneticisi: Facebook sayfası olan kişilerin, sayfa ile alakalı gerekli şeyleri bilgisayar ile benzer şekilde yapmasını sağlar.

Facebook Telefona Nasıl İndirilir?

Android Facebook indirme işlemi için öncellikle android telefonunuzun mobil medya deposunu yani android marketini açıyorsunuz. Yani Google Play’i açıyoruz. Google Play’de Facebook yazıp aratıyoruz ve karşımıza çıkanlar arasında ihtiyacımız olanı seçiyoruz. Eğer Messenger indirmek istiyorsanız doğrudan onu da yazabilirsiniz. Örneğin; Facebook uygulamasını indiriyoruz. Facebook uygulamasının yerini açıp yeşil olarak belirtilen “İndir” yazısına tıklayıp inmesini bekliyoruz. Ya da bilgisayarınızda Google hesabınız açık ise bilgisayarınızda Google Play’e girip indir dediğiniz zaman telefonunuza indirilecektir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: