Web sitemize hoşgeldiniz.

Qt5core. Dll Hatası

24 Ağustos 2018

Qt5core. Dll, bilgisayarınızda programların ve oyunların güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Bu nedenle eğer bilgisayarınızda bir Qt5core. Dll hatası meydana gelirse, programların çalışmasında aksamalar meydana gelir. Eğer bilgisayardan oyun oynamayı seven biriyseniz, Qt5core. Dll hatası oyun oynamanıza da engel olur.

Bu nedenle meydana gelen Qtcore. Dll hatasını en kısa sürede çözmeniz gerekmektedir. Çünkü bilgisayarda çalışan programların sekteye uğraması, sandığınızdan daha tehlikeli bir duruma gelebilir. Çünkü, bilgisayarınızın güvenliği için çalışan virüs programları, Qt5core. Dll hatası ile çalışmayı durdurursa, bilgisayarınızda yer alan veriler ve önemli dosyaları kaybedebilirsiniz.

Bugün, bilgisayarınızda Qt5core. Dll hatasının neden meydana gelmiş olabileceğinden ve bu hatayı düzeltmek için neler yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

Qt5core. Dll Hatasını Nasıl Çözebilirim?

Yukarıda da bahsettiğimiz nedenlerden dolayı, bilgisayarınızda meydana gelen Qt5core. Dll hatasını en kısa zamanda çözmeniz gerekir. Çözmek için yapmanız gerekenler ise, sanılanın aksine uzun ve karmaşık yöntemler değildir. Kolaylıkla öğrenip bilgisayarınıza uygulayabileceğiniz adımları hiç vakit kaybetmeden yapmalısınız.

Qt5core.Dll hatasını düzeltmek için yapmanız gerekenler:

  • Dll hatası aldığınız dosyayı, bilgisayarda sıkıştırarak Winrar yardımı ile açın.
  • Winrar klasöründeki Dll dosyasını kopyalayın. (Bunun için CTRL+C kısayolunu kullanabilir veya sağ tıklayarak “kopyala” seçeneğine tıklayabilirsiniz.
  • Kopyalamış olduğunuz Dll dosyasını, bilgisayarınızda yer alan C sürücüsündeki “System 32” veya “System 64” dosyasına yapıştırın. (Bunun için de, CTRL+V kısayolunu veya sağ tıklamadaki “yapıştır” komutunu kullanabilirsiniz.
  • Dosyayı C sürücüsüne yapıştırdığınız sırada, bilgisayarınız tarafından zaten bu dosyanın yer aldığı uyarısı alabilirsiniz. Bu durumla karşılaşırsanız Dll dosyanızı eski dosyanın üzerine yazma seçeneğine tıklayın. Bu sayede, Dll dosyanızı güncellemiş olursunuz.
  • Yapıştırma işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

Bu işlemleri sırasıyla yaparak, bilgisayarınızda meydana gelen Qt5core. Dll hatasını düzeltebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, bilgisayarınızda kullandığınız Windows sürümünün 32 bit mi, yoksa 64 bit mi olduğuna karar vermektir. Çünkü yapıştırma işlemi sırasında yanlış bir tercih yaparsanız, Qt5core. Dll hatası çözme girişiminiz başarısız olacaktır.

Siz de bu yöntemleri evde kendiniz uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: