Web sitemize hoşgeldiniz.

Bağ-Kur Emeklilik Hesaplama 2018 Yılı İşlemleri Nasıl Yapılır?

Emeklilikte rahat bir şekilde yaşamak çok önemlidir. Uzun bir çalışma döneminin armağanı olan bu dönemde, yüksek standartlarda yaşayabilmek için emekli maaşına ihtiyaç duyulur. Emekli maaşını alabilmek için ise çeşitli şartları sağlamak gerekmektedir. Belirli bir yaş sınırı geçildikten sonra, Bağ-Kur emeklilik hesaplama 2018 yılında yapılması gerekenler gibi pek çok konuda araştırma yapma ihtiyacı hissedilir. Emeklilik dönemi yaklaştığı için zamanında emekli olmaya engel olacak herhangi bir durum olup olmadığı kontrol edilebilir. Emeklilik hesaplama yöntemleri ile kaç yaşında emekli olunacağı ve hangi şartların nasıl yerine getirileceği hakkında fikir sahibi olunabilir.

Bağ-Kur İçin Emeklilik Hesaplama Nasıl Yapılır?

Her sigorta sandığı için özel olarak hazırlanmış emeklilik hesaplama tablosu bulunmaktadır. Bu tablolar, sigorta başlangıç tarihi, prim ödeme son gün tarihi gibi çeşitli kriterlere göre hazırlanır ve tablodaki bilgiler arasından kişi kendi bilgisini bularak kaç yaşında emekli olabileceğini öğrenebilir.  Yapılan yeni düzenlemeye tabi olan kişiler, emekli olabilmek için son prim ödemesi tarihini dikkate almalıdır. Emeklilik yaşı, bu tarihe göre belirlenmektedir. Prim ödeme tarihine göre 61 ila 65 yaş arasında emekli olmak mümkünüdür. Kadınlar, erkeklere göre daha erken yaşlarda emekli olabilmektedir.

Bağ-Kur’dan Emekli Olmak İçin Yerine Getirilmesi Gereken Şartlar Nelerdir?

Bağ-Kur emeklilik hesaplama 2018 yöntemleri ile emeklilik ile ilgili önemli ayrıntıları öğrenmek mümkündür. Bağ-Kur emeklilik şartları ile kontrol edilmeli ve herhangi bir sorun mevcutsa en kısa sürede çözüme kavuşturulmalıdır. Aksi takdirde, emekli olabilmek için bir süre daha beklenmesi gerekebilir. Bağkur’a bağlı olarak çalışanlar, 9000 gün prim ödemesi yapmak zorundadır. 25 yıl da sigortalı olarak çalışma şartı vardır. Yaş şartı ile birlikte bu şartlar da sağlandığı takdirde, sorunsuz bir şekilde emekli olunabilir ve emekli maaşı alınabilir. Bu şartlar sağlanmadığında ise emekli maaşı verilmemektedir. Prim ödemelerini geciktiren ya da tamamlamayan kişiler, çok geç yaşlara kadar çalışmak zorunda kalmalarında şikayetçi olmaktadır. Bu nedenle, ödemelerin düzenli ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmesine dikkat edilmelidir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: