Web sitemize hoşgeldiniz.

Daha Güçlü Saçlar İçin Sarımsaklı Şampuan Mucizesi

16 Eylül 2018

Saçları güçlendirmek isteyen birçok kişi çeşitli alternatifler aramaktadırlar. Ancak aradıkları bu alternatifler genellikle daha çok doğal yöntemlerle doğru olur. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi de kimyasal yöntemlerin saçı çok ciddi oranlarda yıpratması ve  bununla doğru orantılı olarak uzaması gereken saçın kırılmalara çok daha fazla uğramasına neden olmasından kaynaklanır. Sarımsaklı şampuan ile güçlenen saçlar istiyorsanız bu alternatif yöntemlerden bir tanesi ile olacaktır. Eğer sarımsağın saç ve kıl uzatıcı etkisini duymuşsanız bu etkiye pek de uzak değilsiniz demektir.

Sarımsak özü: Kılların çok hızlı bir şekilde uzamasını sağlayan oldukça güçlü bir etki yaratır. Sarımsak özü antik Mısır medeniyetinden itibaren saç ve çeşitli kılların uzatılması için kullanılan bir yöntemdir.

Sarımsaklı şampuanlar saçlara nasıl bir etki yaratıyor ?

Saçlarınızın eskiye oranla çok daha güçlü olmasını istiyorsanız kullanabileceğiniz belli başlı iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki daha çok sarımsak özü barındıran şampuanlardır. Eğer sarımsak özü şampuanları kullanırsanız saçlarınıza gözle görülür bir artış ve güçlülük oluştuğunu fark edersiniz. Bu da daha çok sarımsağın antibiyotik etkisinden kaynaklıdır. Aynı zamanda 2. yöntemi işe, zeytinyağıyla saçları güçlendirmekten geçer. zeytinyağları besleyici olduğu için saça canlılık ve güç verir. sarımsaklı şampuan özleri;

  • Saç köklerini güçlendirerek kırılmasını engeller
  • Hızlı bir uzama etkisi yarattığı için saçların daha da güçlenmesini sağlar
  • Uzun süreli kullanımlarda saçların çok daha kalınlaşmasına destek verir

Tüm bunlar göz önüne alındığında sarımsaklı şampuanla saç güçlendirme işleminin artık çok daha fazla kullanılır olabileceğini gösteriyor.

Sarımsaklı şampuanın saça herhangi bir zararı var mı ?

Saç ile ilgili işlemler yapan bazı kişiler, sarımsak özü kullanan şampuanların zararlı olabileceğini söylerler. Ancak bu daha çok saçlardaki asit miktarının artışı ile ilgilidir. Eğer kullanacağınız sarımsak özlü şampuan çok ters bir etkiye sahip değilse veya kalitesiz değilse, genellikle saçlara güçlendirici bir etkide bulunur. Kaliteli sarımsaklı şampuan markaları genellikle saçlarda kök güçlendirici etki yaratır. Bu nedenle sarımsaklı şampuanlarla güçlenen saçlar genellikle kaliteli markalarla olur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: