Web sitemize hoşgeldiniz.

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer Sorusunu Artık Aklınızdan Silin

21 Eylül 2018

Probleminiz her ne olursa olsun onu çözmenin ilk yolu neyden kaynaklandığını bulmaktır. Belki de en çok çekilen cilt kusurlarından bir tanesi olarak görülebilecek göz altı morlukları, daha çok çevresel faktörler nedeniyle oluşur. Son zamanlarda daha çok kişinin göz altı morlukları nasıl geçer sorusunu sormaya başladıklarını gördüm.

  • Aşırı derecede tuz tüketimi
  • Gün içerisinde yoğun yaşanan stres
  • Yorgunluk ile beraber gelen uykusuzluk problemi

gibi birçok neden, göz altı morluklarının oluşum nedenleridir. Aynı zamanda bazı karaciğer ve böbrek hastalıklarının da sebebi olabilecek göz altı morlukları, kişiyi derinden sarsan bir yüz görünümü değişikliğine de neden olabilir.

Göz altı morluklarını geçirmek için ne yapmak gerekir ?

Cilt problemlerden bir tanesi olarak bilinen göz altı morluklarını giderebilmek için yapmanız gereken bazı işlem basamakları bulunur. Ben genellikle tuz kullanımını  azaltmayı öneriyorum. Ayrıca yaşlanma ile birlikte gelen kırışıklıklar ve göz altı bölgelerinde gölgelenmelere ve koyu renk görünmelerine yol açması nedeniyle kırışıklık karşıtı maske ve kürler de kullanabilirsiniz. Ayrıca eğer sağlıksız bir beslenme stiliniz varsa mutlaka en kısa zamanda daha dengeli bir beslenmeye doğru yol alın. Ayrıca tüm bunlara ek olarak alkol ve sigara da göz altı morarmaları neden olması bu iki zararlı maddenin kullanımının durdurulması gerektiği anlamına gelir.

Göz altı morlukları: Türkiye’de en yaygın görülen cilt rahatsızlıklarından bir tanesi olarak bilinir. Özellikle de yaşın ilerlemesi ile birlikte göz altı morlukları kendisini çok daha belirgin bir şekilde gösterir.

Göz altı morluklarından tamamen kurtulabilir misiniz ?

Tedavi şekli ve vücudun vereceği tepkiye göre göz altı morluklarının geçme suresi  farklı zaman aralıklarına sahip olabilir. Ayrıca her ne kadar kozmetik ürünler morlukları gidere bilse, uzun vadede pek de işe yaramaz. Morluk olan bölgede ilk olarak günlük nemlendirici kullanmakla işe başlayabilirsiniz. Ayrıca düzenli bir peeling yapmanızda birlikte göz altı morlukları nasıl geçer sorusunun da cevaplandığını görmeye başlarsınız.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: