Web sitemize hoşgeldiniz.

Pirinç Unundan Maske Yapmak Çok Kolay

Güzelliğine önem veren kadınlar, farklı yöntemleri kullanarak yaptıkları maskeleri kullanırlar. Birçok maske, değişik sonuçlar göstermesi açısından tercih edilir. Buna göre Pirinç Unu Maskesi Nasıl Yapılır gibi bir soru da gündeme gelmektedir. Evde hazır halde bulunan malzemeleri kullanarak, son derece güzel sonuçlar veren bir maskeye sahip olmak hiç de zor değildir.

Pirinç Unu Maskesi Nasıl Yapılır?

Pirinç unu insan sağlığı için oldukça faydalı bir üründür. Özellikle cilt üzerinde çok iyi etkileri vardır. Bu noktada maskeyi yapmak için şu yolu takip etmek gerekmektedir;

Cilt Beyazlatma: Eğer sahip olduğunuz cildi beyazlatmak gibi bir amacınız varsa, bunun için 1 yemek kaşığı kadar süt tozu ile, 2 yemek kaşığı dolusu pirinç unu ve 3 çay kaşığı kadar zeytinyağı ile biraz suyu hazır etmelisiniz. Pirinç unu ve süt tozu aynı kap içinde karıştırılmalıdır. Buna zeytinyağını da ekleyin. Karıştırmaya devam edin. Su eklenmesinin ardından kıvamı yakalamak gerekmektedir. Karışım hazır olduktan sonra parmaklarınızı kullanarak, lekelerin olduğu yere bu karışımı uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra duruluma işlemine geçebilirsiniz. Pirinç Unu Maskesi Nasıl Yapılır sorusu bu şekilde cevabını bulur.

Cildinizi Korumak İçin De Kür Yapabilirsiniz.

Cilt Koruma: Cilt korumak için pirinç unu tercih edilebilir. Bulunması gereken malzemeler ise 2 çay kaşığı kadar bala ve yine aynı miktarda pirinç unudur. İki ürünü tek bir kap içinde karıştırarak işe başlayın. Karışımın tam olarak sürülebilir bir kıvama gelmesinden sonra yine parmak uçlarınızı kullanmalısınız. Bu şekilde masaj yapma sureti ile yüz bölümüne maskeyi sürün. En fazla 25 dakika kadar bekleyin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Ardından da soğuk su ile duruluma işlemini yapmanız gerekmektedir. Hafta bir olacak şekilde düzenli kullanım, sivilcelerin ortaya çıkışını engeller. Aynı zamanda cilt çok daha temiz bir hale gelir. Tüm bu özelliklere bakıldığı zaman gerek cildi korumak gerekse cildi beyaz bir duruma getirmek, pirinç ununun sağlamış olduğu en önemli faydaların başında gelmektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: