Web sitemize hoşgeldiniz.

Yaşlanmaya Karşı Yüzünüz İçin 7 Egzersiz

Yıllar geçtikte yaşlanma durumu artık kaçınılmaz bir hale gelir. Bunun en önemli etkileri de kendisini yüzde gösterir. Fakat böyle bir durumdan kurtulmak yapılacak olan bir takım egzersizler ile çok kolaydır. Yaşlanmayı Önleyen 7 Yüz Egzersizi, büyük bir avantaj sağlaması ile bilinir. Buna göre belli zaman aralıkları ile yapılacak egzersizler sayesinde yüzün genç ve dinç bir biçimde görünmesi mümkündür.

Yaşlanma Karşıtı Egzersizler

Yüz Masajı: Yüze yapılacak olan masaj, yaşlanmayı geciktirici bir etkiye sahiptir. Bu noktada ilk olarak parmak uçlarınız ile yumuşak bir biçimde ovma işlemini yapın. Bunun yanı sıra dairesel hareketler oluşturmak, kan akışını daha iyi bir hale getirecektir.

Kontrast Masajı: Gıdık bölümünden rahatsızlık duyan kişiler, kontrast adı verilen masaj ile bu sorundan kurtulabilirler. Bu masaj, havlu ve su ile beraber yapılır. İlk olarak havlu ikiye katlanır. Bunun sonrasında ise tuzlu su içine havlu batırılır. Daha sonra uç bölümleri ile çenenin uç bölümüne 10 defa masaj yapılmalıdır.

Alfabe: Zayıflayan yüz kaslarını daha güçlü bir hale getirmek, alfabe egzersizi ile çok basittir. Bundan dolayı harfleri ayna karşısına geçerek, yüksek bir sesle okumak, yaşlanmayı geciktirir.

Şakak Masajı: Şakaklardaki kaslar genellikle çok zayıftır. Bunların güçlenmesi için şakak masajı uygulanabilir. Bu noktada aynanın karşısına geçmek ve bu şekilde masaj yapmak daha mantıklıdır. Şakak bölgesine parmak koyulmalı ve burası yukarı kaldırılmalıdır. Yaşlanmayı önleyen 7 yüz egzersizi içinde bu yöntem, çok iyi sonuç verir.

Yüz Jimnastiği: 3 defa yapmak bir hafta boyunca iyi sonuçlar verecektir. Bu noktada gözlerin kapanması gerekiyor. Ardından elinizi, alın bölgesine koymalısınız. Hafifçe bastırdıktan sonra gözün saat yönünde çevrilmesi şart.

Komik Surat Masajı: Yüzünüzü komik suratlara sokarak masaj yapmak da mümkündür. Yaşlanmanın etkilerini kaldırmak böylelikle kolaydır.

Palyaço Surat Masajı: Çok sık tercih edilir. Ağzınızı kapalı tutun. Daha sonra gülümsemeye çalışın. Kaş ve burun da oynatılmalıdır.

Beslenme Unutulmamalıdır

Yaşlanmayı geciktirmek için sadece masaja değil beslenmeye de gereken önemin verilmesi lazımdır. Bu noktada yaşlandırıcı etkiye sahip ürünlerden uzak durmak, size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: