Web sitemize hoşgeldiniz.

Dikişsiz Boyunluk Nasıl Örülür Anlatımlı, ADIM ADIM ÖRGÜ DİKİŞSİZ BOYUNLUK

Boyunluk son dönemlerde hem erkekler hem de kadınlar tarafından severek kullanılan hatta atkıyı tahtından eden modellerdendir. Bu modelleri satın almak yerine dilediğiniz renkler ile evinizde de oluşturabilirsiniz. Hem şiş hem de tığ ile farklı boyunluklar oluşturulabilir.

Dikişsiz boyunluk nasıl örülür anlatımlı olarak incelendiği zaman ortaya çıkan sonuç çok daha başarılı olmaktadır. Son dönemlerde asıl modanın büyük ilmekler olduğunu da göz önünde bulundurmalısınız. Ne denli büyük ilmekler olursa salaş durması da o kadar kolaylaşacaktır.

Nasıl Örülmelidir?

Dikişsiz boyunluk nasıl örülür anlatımlı olarak aktarıldığı zaman şu detaylar dikkat çekmektedir;

  • Model 41 santim uzunluğunda olmalıdır. Ayrıca 50 ilmeklik bir başlangıç da yeterli olacaktır.
  • Bu sisteme uygun olarak 50 ilmek 41 santimlik bir haraşo parça ortaya çıkarmalısınız. Oldukça kolay bir model olduğu için örgü konusunda yeni deneyim kazananlar dahi kolaylıkla uygulayabilir.
  • Bu parçayı oluşturduktan sonra iki ucu 10 santimlik bir denk gelme payını da bırakarak birleştirmelisiniz. Bu 10 santimlik alan tığ ile birleştirilmelidir. Birleştirme işlemi hem dikişsiz hem de görüntüyü bozmayacak şekilde tamamlanabilir.
  • Model ne kadar yumuşak bir ipten yapılırsa tığ ile birleştirmek de o kadar kolay olacaktır.

Dikişsiz boyunluk hangi iple örülür aşamasında bu detaylar göz önünde bulundurulursa elde edilecek sonuç kusursuz olacaktır. Siz de kısa sürede örgünüzü tamamlayabilir ve boyunluğunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hangi İpler Kullanılmalıdır?

Dikişsiz boyunluk nasıl örülür anlatımlı aşamasında gösterdiğiniz dikkati ip seçimi konusunda da göstermelisiniz. Özellikle kalın ve yumuşak iplerin tercih edilmesi oldukça önemlidir. Kalın iplerde modeller daha salaş bir görünüm kazanmaktadır. Kışın daha trend görünmek için turuncu, lacivert gibi sonbahar ve yazı birleştiren renkleri bir arada kullanmalısınız. Bu nedenle boyunluğunuzu da çift renkli tasarlayabilirsiniz.

Süslenebilir Mi?

Dikişsiz boyunluk nasıl örülür resimli anlatım aracılığı ile modelleri oluşturabilirsiniz. Bunun akabinde süsleme aşamasını da isteklerinize göre uygulayabilirsiniz. Özellikle ahşap düğmeler son senelerde örgülerde en çok kullanılan süsleme yöntemlerinden biri olmuştur. Boyunluklarda ilik oluşturarak büyük ahşap düğmeler ile iliştirebilirsiniz. Bu şekilde de harika bir model ortaya çıkacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: