Web sitemize hoşgeldiniz.

Grip Salgınları ve Beslenme ile Gripten Korunma, Gripten Korunma Ve Doğru Beslenme

Bazı rahatsızlıklar belirli mevsimlerde çok daha yoğun bir şekilde görülebilir. Bunlardan bir tanesi olarak bilinen grip ise vücudun özellikle de soğuk mevsimlerde bazı virüslere karşı dayanıksız olmasından kaynaklanır. Grip genellikle salgın şeklinde kendisini gösterir ve aynı anda birden çok kişiye bulaşabilir. Grip salgınları bu nedenle özellikle de eylül, ekim ve kasım aylarında yoğun bir şekilde görülebilir. Grip salgınları her ne kadar bazı ilaç ve çeşitli yöntemlerle tedavi edilse bile, yine de bazı doğal beslenme yöntemleri ile gripten korunma imkanınız bulunabilir. Grip salgınları her ne kadar çok basit hastalıklar gibi görülse bile hayatınızı çok olumsuz bir yönde etkileyebilir. Grip hastalıkrıyla birlikte ortaya çıkan eklem ağrıları ve depresyon gibi şikayetlerin de sıkça yaşandığı görülüyor.

Grip olduğunuzu tam olarak nasıl anlarsınız ?

Belki de en kolay anlaşılabilecek hastalıklardan bir tanesi olarak bilinen grip hastalığının belirtileri, genellikle kendisini çok rahat bir şekilde ele verir. Özellikle de burnun sürekli akması, gözlerinizde yaşarma ve vücudunuzda halsizlik hissetmeniz grip olduğunuzun en büyük kanıtıdır. Grip virüsü, vücuda yerleştikten sonra aktifleşmeye başlar ve vücudunuzun direnç sistemini çökertmeye çalışır. Ancak virüs  fazla bir etki yaratmadığı için genellikle kısa bir süre içerisinde geçer. Gripten korunmak istiyorsanız, kullanabileceğiniz çeşitli doğal yöntemler de bulunabilir. Grip olduğunuzu anladığınız andan itibaren bazı besinlerle bu hastalığa karşı mücadele edebilirsiniz. Normal şartlarda grip virüsü vücut içerisinde 3 ila 10 gün içerisinde aktif olarak kalır. Bu zaman içinde ilaç kullanmasanız iyileşme ihtimali yüksektir.

Grip ile mücadele ederken doğal beslenmeden yararlanma

Eğer bazı haplara karşıysanız ve daha çok doğal yöntemlerle iyileşmek istiyorsanız, grip hastalığını doğal besinlerle de yenebilirsiniz. Özellikle de yoğun bir şekilde C vitamini içeren; limon, portakal ve soğan gibi besinler de kullanabilirsiniz. Grip ile mücadelede en çok kullanılan bir diğer doğal besin ise; nane ve maydanoz gibi çeşitli materyallerdir. Tüm bu besinler gribe neden olan virüslere karşı oldukça etkili bir şekilde mücadele etmenizi sağlar.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: