Web sitemize hoşgeldiniz.

Haraşo Nasıl Örülür Modelleri, Haroşa Örgü Nasıl Yapılır

Haraşo nedir sorusu örüye yeni başlayan kişiler tarafından sıklıkla dile getirilmektedir. Özellikle kolay modeller oluşturmak için en uygun seçeneklerden biri olacaktır. Haraşo modellerin uygulaması oldukça kolay olduğu için bu alanda yeteneği ya da tecrübesi olmayan kişiler için de harika bir modeldir.

Haraşo Nasıl Örülür?

Haraşo nasıl örülür modelleri konu başlığı altında takip edilmesi gereken detaylar şunlardır;

  • Öncelikli olarak ilmekleri atmak ile sürece başlamalısınız. İlmekleri atmanız ve sayıyı belirlemeniz tamamen sizin ortaya çıkaracağınız modele göre değişim gösterecektir.
  • Daha sonra sırayı işlerken şişi ilmeğin içerisinden geçirmeli ve akabinde ipi dolamalısınız. Doladığınız ipi ilmeğin içerisinden geçirmelisiniz.
  • Düz ya da ters olmak sureti ile haraşoyu dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Bu konuda bir ayrım sadece görsel olarak ortaya çıkacaktır.

Haraşo nasıl örülür modelleri kapsamında bu adımların takip edilmesi ile beraber harika bir şekilde haraşo örgünüzü tamamlayabilirsiniz. Hem başlangıç hem de kesim yerlerinde muntazam hareket ettiğinizden emin olmalısınız. Herhangi bir sorun söz konusu olursa söküp yeniden yapabilirsiniz. Önemli olan başlangıç ve bitiş safhasının dikkatli yapılması gerekir.

Haraşo Boyunluk Nasıl Örülür?

Haraşo atkı modelleri oluşturulması sırasında özellikle boyunluk tipi modeller çok daha sık kullanılmaktadır. Bu modelleri oluşturmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gerekenler;

  • Model 50 ilmek ile başlamalıdır.
  • 41 santim kadar örülmelidir.
  • İp kalınlığına göre 41 santimin kaç sıraya tekabül edeceği değişim gösterecektir.
  • 41 santim örgünün tamamlanmasından sonra kesme işlemini yapabilirsiniz. bu aşamada muntazam hareket etmelisiniz. Örgünün en önemli kısımlarının başlangıç ve bitiş adımları olduğu unutulmamalıdır.

Haraşo nasıl örülür modelleri uygulaması sırasında siz de bu adımları takip ederek harika bir model ortaya çıkarabilirsiniz. Modelinizin birleştirme safhasında hem dikiş iğnesini kullanabilirsiniz hem de tığ ile iliştirme aşamasını tamamlayabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir ural söz konusu değildir. Dilediğiniz gibi birleştirebilirsiniz.

Battaniyelerden kazaklara kadar birçok farklı ürünü oluşturabilir ve harika bir şekilde tasarlayabilirsiniz. Bu noktada en büyük avantaj haraşonun gevşeme yapmamasıdır. Battaniyelerde dahi uzun vadede kullanabileceğiniz modeller üretebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: