Web sitemize hoşgeldiniz.

Hasır Örgü Nasıl Örülür Resimli Anlatım, Hasır örgü modeli nasıl yaoılır

Hasır örgü ile muhteşem battaniyeler ve kazaklar oluşturabilirsiniz. Kolay hasır örgü modeli uygulamasını kalın şiş ile yapan kişilerin ipe olan ihtiyaçları bir derece daha fazla olacaktır. İnci şişlerde ipe olan ihtiyaç her daim bir derece daha düşük olmaktadır. Her halükarda elde edeceğiniz sonuç kalite bakımından memnuniyet verici olacaktır.

Nasıl Uygulanır?

Hasır örgü nasıl örülür resimli anlatım aracılığı ile modeli uygulamak sizin için oldukça kolay olacaktır. Bu adımları işleme alırken özellikle şu noktalar konusunda dikkatli olmalısınız;

  • Modelin ortaya çıkması için 6 ve katları olan numaraları hesaplamanız gerekir. Aksi takdirde model ortaya çıkmayacaktır.
  • Öncelikle kaç adet ilmek varsa ilk aşamada hepsi ters olarak örülmelidir.
  • İkinci sırada bir ilmek örmeli bir ilmek dolamalısınız.
  • Diğer sırada ip ile alakalı herhangi bir işlem uygulanmayacaktır. Sadece şiş değiştirme uygulanacaktır.
  • Dolanan ilmekler bu aşamada serbest bırakılmalıdır. Bu şekilde hasır görüntüsü yavaş yavaş kendini göstermeye de başlayacaktır.
  • Akabinde sıra bittiği zaman sıranın başında yer alan 6 ilmek diğer şişe aktarılmalıdır. Arkada bulunan 3 ilmek diğer şişe, ön kısımda olan 3 ilmek de ötekine aktarılmalıdır. İlmekler bu şekilde yer değiştirilmelidir. Bu şekilde burgular ortaya çıkacaktır.

Hasır örgü nasıl örülür resimli anlatım aşamasında özellikle dikkatli olmalı ve detaylara dikkat etmelisiniz. Bu şekilde ortaya çıkacak örnek çok daha muntazam olacaktır.

Hasır örgü nasıl örülür resimli anlatım aşamasında herhangi bir model aksaklığı meydana gelirse daha kolay bir model olan Selanik ya da haraşo üzerinden de devam edebilirsiniz. El alışkanlığı kazandıkça modelleri uygulamak daha kolay olacaktır.

Hangi İpler ile Yapılmalıdır? Hangi Şişler Seçilmelidir?

Büyük hasır örgü modeli  ortaya çıkacak olan ürünün daha salaş olmasını isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken bir unsurdur. Hem ahşap hem de kalın yünler ile uygulandığında daha dökümlü ve daha rahat bir sonuç meydana gelecektir. Örneğin battaniyelerde gevşeme sıkıntısı olduğu için ve zaman içerisinde deforme olabileceği için daha sıkı ve ince uygulanması tavsiye edilir.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: