Web sitemize hoşgeldiniz.

İki Şişle Patik Nasıl Örülür, İki Şiş ile Kolay ve Şık Patik Nasıl Örülür Baştan Sona Anlatımlı

İki şişle patik nasıl örülür sorusunun yanıtını aldığınızda elde edeceğiniz modelin adeta mağazalarda satılan ev ayakkabılarından çok daha kaliteli olacaktır. Bu nedenle bir derece zorlu bir model olsa da sonuçta ortaya çıkan ürün de aynı seviyede göz dolduracaktır. Ayak numarasına göre modeller arasında ilmek bakımından değişimler yapılabilir.

Adım Adım Nasıl Yapılır?

İki şişle patik yapılışı konusunda kişilerin takip etmeleri gereken adımlar;

  • Öncelikle 12 ilmeklik bir sıra oluşturarak başlamalısınız.
  • Klasik haraşo olarak 4 sıra kadar örmelisiniz.
  • İlk ilmek örülmeden alınmalı ve daha sonrasında 4 adet haraşo örülmelidir. Ardından bir adet ek ilmek atılmalıdır.
  • 2 ilmek daha düz örülmelidir ve bir ilmek daha atılmalıdır. Geriye kalan ilmekler de haraşo olarak örülmelidir.
  • Diğer sırada bütün ilmekler ters olarak örülmelidir.
  • Düz sıraya geçildiği zaman bir adet boş ilmek alınmalı ardından 4 adet haraşo örülmelidir. Ardından bir adet ilmek atılmalıdır. 4 adet düz sıra elde edilmeli ve bir ilmek daha alınmalıdır. Geri kalan ilmekler haraşo örülmelidir.
  • Örneğin ara sırası hem ters örülecektir. Bu şekilde artırmalı olarak devam ederek modelin üst kısmını kolayca oluşturabilirsiniz.

İki şişle patik nasıl örülür sorusunun yanıtını bu adımları takip ederek kısa bir süre içerisinde tamamlayabilirsiniz. Elde edilecek sonucun zorlu yapım aşamasına değeceği de belirtilmelidir.

Hangi İpler Tercih Edilmelidir?

İki şişle örülen patik örnekleri uygulaması sırasında modelin kendini net olarak göstermesi için ince ipler kullanılmalıdır. İnce iplerin yanı sıra açık renklere yönelmek daha mantıklı olacaktır. Bu şekilde model kendini çok daha fazla belli edecektir. Ayrıca ayağı tahriş edecek yünlerden de kesinlikle kaçınılmalıdır. Son dönemlerde çıkan pamuk oranı oldukça yüksek olan pamuklu yünleri tercih etmek sizin için çok daha hoş bir sonucun ortaya çıkmasın sağlar.

Süsleme Aşaması nasıl Yapılır?

İki şişle patik nasıl örülür sorusunun yanıtını alıp modeli tamamladıktan sonra süsleme aşamasına geçebilirsiniz. Hem minik düğmeler ya da payetler ile patiği daha göz alıcı bir hale getirebilirsiniz. Örgü ile karışık işlenen kurdeleler da son dönemlerde en çok tercih edilen unsurlardan biri olmuştur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: