Web sitemize hoşgeldiniz.

Kök Hücre Tedavisi, Kök hücre tedavisi nedir? Kök hücre sayısı nasıl artırılır?

Çağımızın en büyük mucizelerinden bir tanesini de kök hücre tedavisi olduğunu söylemek mümkündür. Neredeyse a’dan z’ye bütün sağlık problemleri ile ilgili kullanılabilecek olan bir kök hücre tedavisi artık iyiden iyiye konuşulmaya ve uygulanmaya başlanmıştır. Bazıları için hem zayıflama yöntemi olarak kullanılabilirken, aynı zamanda başka kişiler için çeşitli organ nakilleri gibi durumlarda da kullanılabilmektedir. Hatta ilerleyen dönemlerde bunun bazı kanser türlerinde de kullanılacağı neredeyse kesinleşmiş gibidir. Kök hücre tedavisi her ne kadar daha çok tıbbi bir yöntem olarak bilinse bile, birçok estetik merkezi, bunu dış görünüş için kullanırlar. Ayrıca diyetisyenlerin zayıflamak için de kullandığı da bilinir.

Kök hücre tedavisi estetik alanında nasıl kullanılır ?

Vücudun herhangi bir bölgesinde yanma veya buna benzer bir problem oluşmuşsa, kök hücre tedavisi ile bunu önleyebilirsiniz. Son derece karmaşık bir yapıya sahip olan çeşitli estetik merkezlerinde kök hücre tedavisi uzmanlar tarafından uygulanabilir. Ancak bu kök hücre tedavisini yapabilmek için öncelikli olarak estetik cerrahi alanında çalışıyor olmak gerekiyor. Eğer vücudunuzun herhangi bir bölgesinde zamana bağlı olarak deri kaybı tarzında problemler yaşamışsanız, kök hücre tedavisi uygulayarak bu bölgedeki tüm problemlerin giderilmesini sağlayabilirsiniz. Kök hücre tedavisi ayrıca çok fazla kilolu olan kişilerde zayıflamak için bir araç olarak da kullanılabilmekte, ancak işe yarar olma durumu henüz tartışma aşamasındadır. İlerleyen dönemlerde kök hücre tedavisinin çok daha kapsamlı amaçlar için kullanılacak tahmin ediliyor.

Kök hücre tedavisi nasıl uygulanır ?

En karmaşık işlemlerden bir tanesi olarak bilinen kök hücre tedavisi, genellikle çok fazla uzun sürmeyen işlemlerden birisidir. Kendinizden alınacak olan ilik ile ilgili birlikte, kök hücreler elde edilir ve böylece vücudunuzdaki çürüyen veya sorun yaşatan bölgeye bu kök hücre nakledilir. Böylece vücudunuzun en saf hali olan kök hücre sayesinde o bölgenizdeki problemler tamamen ortadan kaldırılmış olur. Kök hücre tedavisi sizlerin iliğinden alındığı için, sınırsız kez yapılabilir. Anca bu tedaviden sonra bir süre hekim gözetiminde ve herhangi bir iş yapmadan durmanız gerekiyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: